Donanim 18 EKİM 2010 / 11:22

Fransızların satın aldığı müziğin yarısını devlet ödüyor

Avrupa Birliği de ülkenin teklifini onayladı, Fransa indirilen şarkıların yarı fiyatını karşılıyor.

Avrupa Birliği de ülkenin teklifini onayladı, Fransa indirilen şarkıların yarı fiyatını karşılıyor.


Fransa'nın yasadışı müzik indirimleri konusunda geliştirdiği planı Avrupa Birliği onayladı. Plana göre, 12 ile 25 yaş arası gençler yasal yollardan müzik indirmek istediklerinde satın alacakları 50 avroluk kartın yarısı Fransa Hükümeti tarafından karşılanacak.

Projenin Fransa'ya 25 milyon avroya mal olması bekleniyor. Ancak bu yüksek meblağ yasal yoldan müzik indirimini büyük oranda teşvik edecek. Bu sayede sürekli gelişen ve milyar dolarların döndüğü piyasada Fransa da var olacak.

Avrupa Komisyonu konuyla ilgili Fransa'nın girişiminin rekabet konusunda bir sorun yaratmayacağını belirtti. Hatta uygulamanın yasal müzik indirimini desteklemesi ve daha düşük fiyattan kullanıcıya ulaşmasından dolayı memnuniyet duyduğunu açıkladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun