Donanim 16 ŞUBAT 2011 / 10:41

France Telecom kendi tabletini piyasaya sunmaya hazırlanıyor

Fransız şirketin kendi markasını taşıyacak yeni tablet bilgisayar, Huawei tarafından üretiliyor ve Android işletim sistemini destekliyor.France Telecom, dört Güney ve Doğu Avrupa ülkesinde kendi markasıyla tabletlerini piyasaya süreceğini duyurdu. Şirket hızla büyüyen pazarda izlediği düşük gelir modeliyle daha fazla müşteriyi etkilemeye çalışıyor.7 inçlik tabletler Çinli donanım üreticisi Huawei tarafından üretiliyor ve Amerikalı Google’ın işletim sistemi Android’i destekliyor. Avrupalı bir şirketin Çin’den donanımı, Amerika’dan yazılımı ithal etmesi küreselleşmenin resmini net şekilde ortaya koyuyor.

France Telecom yaptığı açıklamada bilgisayarın ilk olarak İspanya, Romanya, Polonya ve Slovakya’da piyasaya sunulacağını belirtti. Yeni tablet, bu pazarın öncüsü olan iPad ile onun takipçisi Galaxy Tab’den ucuz olma iddiasını taşıyor. İşin ilginç yanı France Telecom bu iki ürünü halihazırda piyasaya sunuyor.France Telecom Başkan Yardımcısı Anne Bouverot, şirketin yıl boyunca tablet ürünler portföyünü artırmayı hedeflediğini ve müşterilerine akıllı telefonlarla tablet PC’leri buluşturacak yeni teklifler sunmaya hazırlandığını belirtti.Belki ülkemizdeki operatörler de benzer modellerle kullanıcılara ulaşma yoşuna gidebilir. Akıllı telefon kampanyaları yapıldığını biliyoruz, bu doğrultuda kendi markalarıyla tablet bilgisayar neden olmasın?

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun