Donanim 23 EYLÜL 2008 / 06:28

Fotoğraf dünyası Photokina’da buluşuyor

Fotoğraf ve görüntüleme sektörünün en büyük fuarı olarak nitelendirilen Photokina bu yıl 23 – 28 Eylül tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Fotoğraf ve görüntüleme sektörünün en büyük fuarı olarak nitelendirilen Photokina bu yıl 23 – 28 Eylül tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açıyor.


İki yılda bir Almanya’nın Köln şehrinde Koelnmesse fuar alanında düzenlenen Photokina bu yıl on salonda gerçekleştirilecek. Yedi salonda görüntü girişi cihazları ve aksesuarları sergilenecek. Birer salon da görüntü işleme, görüntü depolama ve görüntü çıkışı ile hizmetlerine ayrılacak. Fuarda fotoğraf ve görüntü konularını ele alan panel, seminerler ve sergiler gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.


Photokina’da ağırlıklı olarak fotoğraf makineleri, video kameralar, tarayıcılar ve kameralı cep telefonları gibi görüntü yakalama ürünleri ile projektörler, monitörler ve yazıcılar başta olmak üzere görüntü cihazları sergileniyor. Fuarda ayrıca görüntü kurgulama ürünleri ve yazılımları, fotoğraf tab laboratuarları, kiosklar, stüdyo ekipmanı ve ışıklara da yer veriliyor. Objektifler, filtreler, dürbünler, hafıza kartları, kağıtlar, albümler, çantalar, piller, baskı mürekkepleri gibi ürünler de Photokina’da tanıtılıyor.


2006’da düzenlenen bir önceki Photokina’ya 46 ülkeden bin 579 şirket katıldı. 230 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuarı 156 ülkeden 162 bin 492 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin yüzde 65’i profesyonel ziyaretçiydi.www.photokina-cologne.com


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun