Donanim 28 ARALIK 2009 / 07:33

Final Fantasy XIII PS3 satışlarını patlattı

Japonlar bu hikayeyi zaten oldum olası çok severler.

Japonlar bu hikayeyi zaten oldum olası çok severler.


PlayStation'a özgü oyunlar arasında en çok ilgi çekenlerin başında gelen Final Fantasy'nin 13. oyununun geçtiğimiz hafta Japonya'da yayınlanması, PS3 konsolunun satışlarında patlamaya yol açtı. Oyuna özgü bir PS3 paketi hazırlayan Sony, 14 Aralık haftasında Japonya'da satılan 237 bin 86 adet konsolun yaklaşık 92 bine yakınının Final Fantasy XIII özel paketinden oluştuğunu açıkladı.

Bundan önce benzer bir hareketlilik, Metal Gear Solid 4 ve Killzone 2 gibi oyunların çıkışıyla da yaşanmıştı. Final Fantasy serisi, devasa dünyalarda geçen karamsar hikayelerle oyuncuyu meraka sürükleyen ve beklenmedik finaliyle insanı şaşırtan büyüleyici senaryolarıyla tanınıyor. Özellikle 2001 yılında çıkan Final Fantasy X, oyun dünyasının gelmiş geçmiş en büyük başyapıtlarından biri olarak kabul ediliyor.

Bundan sonra asıl 2010 Mart ayında God of War 3'ün çıkışıyla PS3 konsolunun nasıl bir sıçrama yapacağı heyecanla bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun