Donanim 28 EKİM 2010 / 11:58

Farmville oynarken sinirlenip bebeğini öldürdü

22 yaşındaki genç kadın, ünlü oyununu oynarken ağlayan üç aylık bebeğini öldürdü.

22 yaşındaki genç kadın, ünlü oyununu oynarken ağlayan üç aylık bebeğini öldürdü.


Alexandra V. Tobias isimli genç kadın üç aylık bebeği Dylan Lee Edmondson'ın ölümü nedeniyle göz altına alındı. Kadının ifadesi tüyler ürpertici.

Polisin sorularını yanıtlayan genç kadın, Facebook'taki popüler oyunlardan Farmville oynarken ağlayan bebeğine kızdığı için öldürdüğünü itiraf etti.

Tobias ifadesinin devamında olayı şöyle detaylandırıyor: "Bebek susmadığı için sinirle salladım. Sonra sakinleşmek için bir sigara içtim. Ancak susmayınca sallamaya devam ettim. Sanırım salladığım sırada kafasını bir yere çarptı."

22 yaşındaki kadının 25 ile 50 yıl arasında hapis cezası alması bekleniyor.

Daha önce yaşanan oyundaki sanal eşyalar çalındığı için insanların birbirini öldürdüğü diğer örnekleri de hatırlarsak, oyunların bu derece ciddiye alınması çağdaş yaşamın giderek önem kazanan sorunlarından biri olarak dikkat çekecek gibi görünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun