Donanim 04 HAZİRAN 2009 / 08:11

Facebook'un şanı arttı, MySpace videoda lider

Facebook'ta harcanan zaman yüzde 700 arttı, MySpace.com kullanıcıları videolara sardı.

Facebook'ta harcanan zaman yüzde 700 arttı, MySpace.com kullanıcıları videolara sardı.Yapılan araştırmalar, ABD'de sosyal ağ sitelerinde harcanan zamanın yıllar içinde yüzde 83 yükseldiğini gösteriyor. Facebook'ta harcanan zaman ise yüzde 700 arttı. 2008'de 1.7 milyar dakikadan, 2009'da 13.9 milyar dakikaya çıktı.Bir zamanlar MySpace'in yenilemez bir güce sahip olduğunu ancak şu an popülerlik açısından Facebook'un gerisinde kaldığına dikkat çeken Online medya Başkan Yardımcısı Jon Gibs, kullanıcıların anlık bir kararla başka bir sosyal platforma geçebileceklerini, bu durumun Facebook ve Twitter gibi şu an çok popüler siteler için de geçerli olduğunu belirtti.


Sosyal ağ sitelerinde ziyaret süresi ve kullanıcı sayısı açısından birinci sıraya yerleşen Facebook, video izlenme oranında MySpace'i hala geçemedi. 120.8 milyon video akışı sağlayan sitede, her kullanıcı yaklaşık 38.8 dakikasını video izleyerek geçiriyor. Facebook'ta ise bu oran, kullanıcı başına 11.2 dakika.


Bu aşamadan sonra sosyal ağlarla ilgili asıl sorulması gereken soru, kimin kazandığı değil, kimin ne tür kitlelere ne araçlarla hitap ettiği ve kullanıcıların sadakatini sürekli hale getirmek için ne tür bir platform geliştirdikleri olmalı.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun