Donanim 28 TEMMUZ 2010 / 12:23

Facebook'un "incileri" yine döküldü

Facebook'ta tam bir ay sonra yine kötü sürprizler çıkmaya başladı.

Facebook'ta tam bir ay sonra yine kötü sürprizler çıkmaya başladı.


Bundan tam bir ay önce Facebook'unu açanlar olağandışı kelimelerle karşılaştı. Birçoğu küfürlü olan kelimelerin nasıl yerleştirildiği anlaşılmazken, perdenin ardından İnci Sözlük çıkmıştı. Görünen o ki, İnci Sözlükçüler yine iş başında.

Saldırıda daha çok kelimenin yeri işgal edilerek İnci'ye has küfürlü kelimeler eklenmiş. İnci Sözlük'teki konuşmalara bakılırsa yine çeviri usulüyle Facebook kandırılarak kelimelerin yerleri değiştirilmiş.

Facebook'u protesto etmek için yapılan bu saldırıların ay dönümünde yeni bir saldırıyla karşılaştık. Dünya basınında bile yer bulan haberlere sebep olan ilk saldırıdan bir ay sonra olması saldırıların düzenli hale geldiğinin habercisi olabilir.

Ayrıca Facebook'un önceki saldırıdan ders almadığı da ortaya çıkmış oldu. İnci'nin bu saldırıda nasıl bir yöntem kullandığını önceki haberimizde bulabilirsiniz; http://www.btnet.com.tr/wps/portal/yasam-tarzi/internet/detay?wcm.haberId=btnethaber_1277796909452

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun