Donanim 01 MART 2010 / 09:17

Facebook'tan tehdit etti, 15 yıla mahkum oldu

Facebook'tan yaptığı şantajla yedi arkadaşına tecavüz eden genç 15 yıl hapse mahkum oldu.

Facebook'tan yaptığı şantajla yedi arkadaşına tecavüz eden genç 15 yıl hapse mahkum oldu.


 

Associated Press kaynaklı habere göre, Wisconsin'li bir genç, sınıf arkadaşlarını Facebook üzerinden tehdit ettiği gerekçesiyle 15 yıla mahkum edildi.

19 yaşındaki Anthony Stancl önce tanımadığı bir genç kıza ait sahte bir Facebook profil sayfası açtı. Sonra bu profili kullanarak, sınıfındaki erkek arkadaşlarını profiline ekledi ve bu arkadaşlarını kendilerine ait müstehcen fotoğrafları yollamaları konusunda ikna etti. Yaklaşık bir yıl bu profili kullanan Stancl, 30 erkek arkadaşına ait müstehcen videoları ve fotoğrafları topladı. Sonrasında da arkadaşlarını kendisiyle ilişkiye girmediği takdirde, bu fotoğrafları internette yayınlamakla tehdit etti.

Yaptığı şantajla arkadaşlarından yedisine bu yolla tecavüz eden Stancl, bu görüntüleri cep telefonuna kaydetti.

Polis, Stancl'in bilgisayarını incelediğinde yaklaşık 300 gencin müstehcen fotoğrafına rastladı. Cezası okunduğu sırada hiçbir duygusal tepki vermeyen Stancl ise 15 yıla mahkum edildi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun