Donanim 01 EKİM 2010 / 12:58

Facebook'ta artık yüksek çözünürlüklü fotoğraflar paylaşılabiliyor

Sitenin fotoğraf yükleme kapasitesi 8 kat artarken, fotoğraf görüntüleyicisi de değişiyor.

Sitenin fotoğraf yükleme kapasitesi 8 kat artarken, fotoğraf görüntüleyicisi de değişiyor.


Sosyal ağların paylaşması ve paylaşılması en sevilen objelerinden biri olan fotoğraflar artık Facebook'ta daha yüksek çözünürlüklerde paylaşılabilecek. Böylece fotoğrafları yüklerken küçültmeye gerek kalmayacak.

Önümüdeki haftalarda tüm kullanıcıların yüksek çözünürlüklü fotoğraf paylaşmasına izin verilecek. Şimdilik National Gegraphic ya da Sports Illustrated gibi sayfalardaki fotoğrafları yüksek çözünürlükte görebilirsiniz. Fotoğrafın altındaki "download" linkiyle  yüksek çözünürlükteki fotoğraflar bilgisayara da indirilebiliyor. Yeni gelişmeyle 720 piksele kadar izin verilen fotoğraf boyutu 2048 piksele kadar çıkarıldı.

Ayrıca Facebook'daki fotoğraf görüntüleyicisi de değişiyor. Yeni görüntüleyiciyle Flickr'deki gibi fotoğraf genişleyerek öne doğru gelecek. Farklı bir sayfaya gitmeden fotoğrafları açılan pop-up üzerinden görebileceğiz.

Değişim henüz profillerimizde görülemiyor. Ancak yakında tüm profillerde değişimi göreceğiz. Ayrıntılar için http://blog.facebook.com/blog.php?post=432670242130 adresini ziyaret edebilirsiniz.