Donanim 25 MAYIS 2010 / 10:04

Facebook sessizliğini bozdu

Mark Zuckerberg hatalı olduklarını kabul etti ve yanlışları düzelteceklerine söz verdi.

Mark Zuckerberg hatalı olduklarını kabul etti ve yanlışları düzelteceklerine söz verdi.


Gizlilik ihlalleri ile sıkça gündeme gelen Facebook'tan sonunda bir açıklama geldi. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg gizlilik konusunda bazı yanlışlar yaptıklarını kabul ederek bu yanlışları düzelteceklerini söyledi.

Zuckerberg, niyetlerinin kötü olmadığını kullanıcıların da anlamalarını umduğunu, sorumluluklarını da yerine getireceklerini belirtti. Genç CEO, bilgilerin daha basit kontrol edilebileceğini ve ek servislerden gelenleri engellemeyi de kolaylaştıracaklarını ifade etti.

Sitenin güvenlik ayarlarında 500 civarında seçenek bulunuyor. Bu seçenekler yeterince açık olmadığından kullanıcılar çoğunlukla istedikleri ayarları yapamıyorlar. Ayrıca Facebook hesabı açıldığında kişisel bilgilerin çoğu görünüyor. Sitede bulunan üyeler 31 Mayıs'ta siteden ayrılmaya yönelik kampanyalar düzenliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun