Donanim 06 ARALIK 2010 / 07:04

Facebook profilleri yenileniyor

Yeniden tasarlanan sayfalarda kullanıcılar kendilerinden daha çok bahsedebilecek.

Yeniden tasarlanan sayfalarda kullanıcılar kendilerinden daha çok bahsedebilecek.


500 milyondan fazla insanın bulunduğu bir sosyal havuz... Havuzda paylaşılan bilgiler, kurulan iletişim ve hayatımızın bir nevi sanal ortama yansıması... Tüm bunları sağlayan Facebook, profil sayfalarını yeniden tasarladı.

Yeni tasarımda kullanıcıların hikayelerini daha rahat anlatabildikleri, kim olduklarını, nerede çalıştıklarını ya da hayatlarında kimlerin daha önemli olduğunu vurgulayabilecekleri belirtildi.

Yeni profilde "About Me" (Hakkımda diye çevrilir herhalde) kısmı yer alıyor ve bu kısımda nerede çalıştığımız, hangi okula gittiğimiz, nerede yaşadığımız gibi bilgiler bulunuyor. Ayrıca "Languages" (diller) seçeneği de profil sayfalarına eklenenler arasında.

Kendimizi daha fazla anlatacağız

Profil sayfasına girildiğinde ziyaretçileri profil sahibinin etiketlendiği fotoğraflar karşılıyor. Ancak merak etmeyin, profilde ilk olarak ziyaretçileri karşılamasını istemediğiniz fotoğrafları köşesindeki "x" işaretine tıklayarak kaldırabilirsiniz.

Ayrıca artık profillerimizde görmeye açılış olduğumuz sekme sistemi kaldırılıyor. Bundan böyle profil fotoğrafımızın altında bilgi ya da filozofi gibi kısımlar bulunacak. Bu kısımlarda politik görüş ya da ilham veren kişilerin ismine yer verilebilecek.

Yeni sistemde iş ve eğitim bilgileri daha detaylı hale geliyor. İşte ya da okulda yer alınan projeler de artık Facebook'ta paylaşılabilecek. Bunun yanında iş ve okul arkadaşları daha kolay düzenlenebilecek.

Tüm arkadaşların yer aldığı bir kutu yerine "en sevdiğim arkadaşlarım" gibi gruplar altında arkadaşları toplamak mümkün olacak. Yenilikleri aşağıdaki videoda topluca bir arada görebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun