Donanim 11 HAZİRAN 2010 / 06:38

Facebook'la iş bulmak ister misiniz?

Simply Hired isimli Facebook uygulaması istenilen işin bulunmasına yardımcı oluyor.

Simply Hired isimli Facebook uygulaması istenilen işin bulunmasına yardımcı oluyor.


Sosyal ağlardan çevre yaparak iş bulmayı deneyen arkadaşlarınız olmuştur etrafınızda. Ancak bu samanlıkta iğne aramaya benziyor. Her hangi bir yol gösterici olmadan sosyal ağların dalgalarında boğuşmak sonuçsuz yorgunluklara sebep olabiliyor.

Simply Hired iş aramalarında yardımcı olan bir arama motoru. Kişiselleştirilebilen iş arama aracı bulunan uygulama, Facebook profilinizdeki eski işlerinize ve kişisel özelliklerinize göre size iş seçenekleri sunuyor. Ayrıca uygulama arkadaşlarınızın çalıştığı şirketlerde uygun pozisyon açılırsa haber de veriyor.

Simply Hired CEO'su Gautam Godhwani, "mesela bir arkadaşınız sizin beğendiğiniz bir şirkette işe başlarsa, girdiği pozisyon ve şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek çok kolay. Bu sayede iş çevresi oluşturmanın ve gelecekte iş bulmanın en kolay yollarından biri karşınıza çıkıyor" diyerek açıklıyor şirketinin yararlarını.

Bizim deneyimlerimize göre, henüz uygulamanın Türkiye'de faaliyet göstermediğini gördük. Ancak yine de diğer ülkeler için http://www.simplyhired.com/ adresinden sitenin işlevi denenebilir. Türkiye'de faaliyete geçtiğinde, uygulamanın fazlasıyla kullanıcı edineceği kuvvetle muhtemel görünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun