Donanim 11 HAZİRAN 2010 / 06:38

Facebook'la iş bulmak ister misiniz?

Simply Hired isimli Facebook uygulaması istenilen işin bulunmasına yardımcı oluyor.

Simply Hired isimli Facebook uygulaması istenilen işin bulunmasına yardımcı oluyor.


Sosyal ağlardan çevre yaparak iş bulmayı deneyen arkadaşlarınız olmuştur etrafınızda. Ancak bu samanlıkta iğne aramaya benziyor. Her hangi bir yol gösterici olmadan sosyal ağların dalgalarında boğuşmak sonuçsuz yorgunluklara sebep olabiliyor.

Simply Hired iş aramalarında yardımcı olan bir arama motoru. Kişiselleştirilebilen iş arama aracı bulunan uygulama, Facebook profilinizdeki eski işlerinize ve kişisel özelliklerinize göre size iş seçenekleri sunuyor. Ayrıca uygulama arkadaşlarınızın çalıştığı şirketlerde uygun pozisyon açılırsa haber de veriyor.

Simply Hired CEO'su Gautam Godhwani, "mesela bir arkadaşınız sizin beğendiğiniz bir şirkette işe başlarsa, girdiği pozisyon ve şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek çok kolay. Bu sayede iş çevresi oluşturmanın ve gelecekte iş bulmanın en kolay yollarından biri karşınıza çıkıyor" diyerek açıklıyor şirketinin yararlarını.

Bizim deneyimlerimize göre, henüz uygulamanın Türkiye'de faaliyet göstermediğini gördük. Ancak yine de diğer ülkeler için http://www.simplyhired.com/ adresinden sitenin işlevi denenebilir. Türkiye'de faaliyete geçtiğinde, uygulamanın fazlasıyla kullanıcı edineceği kuvvetle muhtemel görünüyor.