Donanim 23 ARALIK 2008 / 07:13

Facebook anneleri ayaklandı

Facebook, annelerin bebeklerini emzirirken verdikleri pozları müstehcen ve uygunsuz bularak, kişisel sayfalarından siliyor.

Facebook, annelerin bebeklerini emzirirken verdikleri pozları müstehcen ve uygunsuz bularak, kişisel sayfalarından siliyor.


Facebook’un bu sansürüne başkaldıran anneler sitede "Hey, Facebook, breastfeeding is not obscene!" yani "Hey Facebook, emzirmek müstehcen değildir!” adlı bir grup kurdu. Grubun üye sayısı kısa sürede 58.000’e ulaştı. Cumartesi günü sanal protesto hız kazanacak ve grup organizatörleri destekleyecilerden emzirirken çekilen görüntüleri ana profil fotoğrafı yapmalarını isteyecek.


Anneler, Facebook’un tutumunun çok kırıcı olduğunu, cinsiyet ayrımı yapıldığını söylüyor. Bir Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, sadece tüm göğüs bölgesi gözüken fotoğrafların silindiğine dikkat çekiyor. “Bu uygulamalar Facebook’un güvenliğini korumak, 13 yaşındaki çocuk kullanıcılardan diğer tüm kullancılara güvenilir bir çevre sunmak amacıyla yapılıyor” dedi. Gruba bugüne kadar 2.600 fotoğraf postalandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun