Donanim 10 ŞUBAT 2009 / 14:16

Facebook'a dava açmaya hazırlanan ünlü futbolcu kim?

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'un başarılı oyuncusu, kendi adına sahte bir hesapla Nazi propagandası yapıldığı için uyardığı Facebook'tan ilgi görmeyince site yönetimine dava açmaya karar verdi.

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'un başarılı oyuncusu, kendi adına sahte bir hesapla Nazi propagandası yapıldığı için uyardığı Facebook'tan ilgi görmeyince site yönetimine dava açmaya karar verdi.Ünlü oyuncu Del Piero'nun Facebook'a dava açmak istemesinin sebebi ise, kendi adına açılan sahte bir hesapla nazi propagandası yapıldığını öğrenmesi oldu. Bu durumun Facebook yetkilileri tarafından düzeltilmesini talep eden ancak isteği yerine getirilmeyen Del Piero, artık konuyu hukuki yollardan halletmeye karar verdiğini söyledi. Konuyla ilgili açıklama yapan ünlü oyuncunun kardeşi Stefano Del Piero'nun, "Kardeşim, yeni nesil futbolculara örnek olarak gösterilen biri konumundayken bu tarz işlerle adının bir arada anılması istediği en son şeydir" dediği belirtiliyor.
 
İtalya, son yıllarda ırkçılığın yeşil sahalarda en çok göründüğü ülke olarak öne çıktı. Irkçılık konusunda sabıkası kabarık ülkede, bu konudaki hassasiyet ülkede hem spor çevrelerinde hem de medyada artıyor. Ülkenin önde gelen takımlarının yıllarca siyahi oyunculara takımda yer vermemesi, İtalyan Paolo Di Canio 2005’te Lazio’da oynarken bir maçta gol sevincini faşist selamıyla kutlaması, daha sonra "ben ırkçı değil faşistim" açıklaması, açıklamasına Başbakan Berlusconi'nin verdiği destek Avrupa futbolunun gündemine oturmuştu. Aynı yıl Messina’da forma giyen Fildişi Sahilli Marco Zoro, ırkçı tezahüratlara dayanamayarak Eto’o’nunkine benzer bir tepki gösterip sahayı terketmek istemişti. İtalya'da tribünlerde halen özellikle siyahı oyuncuların ayağına top geldiğinde ırkçı tepkilerin verildiği gözleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun