Donanim 12 TEMMUZ 2012 / 11:52

Exper ultrabook pazarına iki ürünle giriş yaptı

Exper, dizüstü bilgisayarlardan ultrabook bilgisayarlara geçiş trendini takip ederek bu pazara iki ürünle giriş yaptı.

 UltraNote adıyla serinin ilk 2 üyesini satışa sunan şirket, 14 boyutundaki ve 18 mm kalınlığındaki bilgisayarlarla kullanıcılara ince bir tasarım ve verimli kullanımı bir arada sunmayı hedefliyor.

Alüminyum-Magnezyum alaşımlı kasaya sahip UltraNote, 18 mm inceliğiyle kullanıcılarına taşıma kolaylığı vadediyor. Intel Core i5 işlemciye sahip cihaz, 6.5 saatin üzerindeki pil ömrüyle kullanıcılarının verimli çalışmalar yapabilmesine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra minimum ısı üretimiyle dikkat çeken cihaz, 3 USB yuvası, Bluetooth 3.0, ethernet ve kablosuz ağ bağlantı desteğiyle de kullanıcılarına çok amaçlı bir kullanım sunuyor.

1366x768 piksel çözünürlüklü parlak ekranıyla kullanıcılarına daha fazla renk derinliği, net ve canlı görüntüleme imkanı tanıyan cihaz, Intel HD Graphics 3000 ekran kartıyla çalışmayı, film izlemeyi ve oyun oynamayı verimli hale getiriyor. Smart Connect teknolojisiyle birlikte istem kapalıyken bile, e-postaların, sık kullanılan uygulamalarla sosyal ağların sürekli ve otomatik olarak güncellenmesine olanak tanıyan cihaz, internet ortamında dainternet ortamında da güvenli bir kullanım vadediyor. Identity Protection teknolojisiyle kullanıcılar internet hesaplarında ve internet sitelerinde artık daha güvenli gezinebilecekler.

Cihazların teknik özellikleri


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun