Donanim 09 NİSAN 2010 / 09:45

Evlat annesine dava açtı

Amerikalı bir çocuk, Facebook hesabını hakladığı için annesini dava etti.

Amerikalı bir çocuk, Facebook hesabını hakladığı için annesini dava etti.


Büyükannesinin yanında yaşayan Amerikalı çocuğun iddiasına göre, annesi Facebook ve e-posta adreslerinin şifrelerini kırdı. Daha sonra şifreleri değiştirdi ve arkadaşlarına birkaç mesaj attı. Özel hayatının ifşa edilmesinden duyduğu rahatsızlıkla annesini dava eden çocuk, henüz 16 yaşında.

Annesi ise olayın, oğlunun kendi bilgisayarında Facebook hesabının açık kalmasıyla başladığını anlattı. Bazı mesajlarının kendisini rahatsız ettiğini söyleyen anne, "özellikle bir gece, kız arkadaşına kızıp eve dönerken 150 km. hız yaptığını görünce dayanamadım" dedi.

Zor durumda kalan anne, yaptıklarının tamamen yasal olduğuna inandığını, bir anne olarak çocuğunun internet üzerindeki davranışlarına ve arkadaşlarına dikkat edip, her zaman savaşmaya devam edeceğini söyledi. Hatta, yaşananların ebeveynlere iyi bir örnek olduğunu, herkesin çocuklarına dikkat etmesi gerektiğini ekledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun