Donanim 12 MART 2009 / 08:22

Ev sinema sistemlerine ses geliyor

Hedef, kullanıcının daha iyi sonuç alması için elektronik sistem sözleşmecilerine gelişmiş ekipman tasarlamalarını sağlamak.

Hedef, kullanıcının daha iyi sonuç alması için elektronik sistem sözleşmecilerine gelişmiş ekipman tasarlamalarını sağlamak.


Tüketici Elektroniği Birliği (CEA) ve Özel Elektronik Tasarımı ve Kurulum Birliği (CEDIA) ortak komitesi R10 Yerel Sistemler, ev sinema ses sistemleri için yeni “tavsiye edilen uygulama” ses tasarım duyurusunu onayladı. Duyurunun adı CEA/CEDIA-CEB22. Yeni uygulama ile farklı akustik özelliklerle odalara yerleştirilen çok kanallı müzik sistemleri ve ev sinema sistemlerinde maksimum performans elde etmek amaçlanıyor.


CEA Teknoloji ve Standartlar Başkan Yardımcısı Brian Markwalter, “ Bu yeni ortak komite, büyümeyi ve ev sistemleri pazarında bağlantılar arası iletişimi güçlendiriyor ve destekliyor. Bu da tüketiciye sunulan değer ve kaliteyi artırıyor” dedi. Standartlarla ilgili daha detaylı bilgi için www.CE.org/standards adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun