Donanim 24 MART 2010 / 08:29

Eski CD'lerini ver, iPod'u götür

Amerika'da bir şirket eski CD'leri iPod ile değiştiriyor. İş modeli de oldukça ilginç.

Amerika'da bir şirket eski CD'leri iPod ile değiştiriyor. İş modeli de oldukça ilginç.


Sayısal müzik arşivlerine kendini kaptırıp fiziksel medyayı tamamen unutanlar için ilginç bir haber Amerika'dan geldi. New York Times'ın haberine göre Amerika'da faaliyet gösteren iPodMeister adlı site, eski CD'lerinizi alarak yerine size iPod ve iPad gibi cihazlar veriyor. 220 CD karşılığında 8 GB iPod Nano, 600 CD karşılığında 16 GB iPad ve 1150 CD karşılığında 64 GB iPad'e sahip olabiliyorsunuz.

Sitenin bunu yapma amacı ise koleksiyonunuza olan düşkünlüğü veya arada antika yakalama merakı değil. Sebep, bu CD'lerin MP3 çalarların henüz yaygınlaşmadığı pazarlarda gayet iyi para etmesi. Dolayısıyla şirket sizden aldıklarını götürüp buralarda pazarlıyor. Ancak koşullar da bir hayli ağır. CD'lerin orijinal olması, orijinal kutusu içinde gönderilmesi ve kitapçık vesaire malzemelerinin eksiksiz olması isteniyor. Bedava ve hediye CD'ler, kopyalar kabul edilmiyor. Kurallara uymayan CD göndermeniz halinde bunlar da iade edilmiyor.

Detaylı bilgiye www.ipodmeister.com adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun