Donanim 03 ŞUBAT 2011 / 10:28

ESET’in yeni CEO’su Richard Marko

Dünyanın en yaygın antivirüs yazılımlarından NOD32’yi geliştiren ekibin de içinde yer alan ESET Teknoloji Bölüm Başkanı Richard Marko, ESET’in yeni CEO’su olarak atandı.Marko, önde gelen hedeflerinden birinin şirketin pazardaki teknoloji liderliği pozisyonunu geliştirmek amacıyla dünya genelinde yeni araştırma merkezleri kurmak olduğunu belirtti.

ESET NOD32 tarama motorunun eş yazarlarından biri olan Richard Marko, son olarak tarama çekirdeği geliştirme şefi konumuna ve akabinde 2008 yılında Teknoloji Bölüm Başkanlığına getirilmişti. Antivirüs yazılımları konusunda dünyadaki önemli otoritelerden biri olarak değerlendirilen Marko, 2011 Ocak ayı itibarıyla ESET’in yeni CEO’su olarak atandı.ESET’in eski CEO’su Miroslav Trnka ise Yönetim Kurulu’ndaki görevini sürdürecek.Hedef, yeni araştırma merkezleri kurmakESET CEO’su Richard Marko, önde gelen hedeflerinden birinin de şirketin pazardaki teknoloji liderliği pozisyonunu geliştirmek amacı ile dünya genelinde yeni araştırma merkezleri kurmak olduğunu belirtti. Bu merkezler IT güvenliği alanındaki en yeni eğilimleri belirleyecek. Ayrıca ESET kullanıcılarına ve dünya genelindeki kullanıcılara tüm sanal tehditlere karşı korunma yöntemleri ve yeni gelişen teknolojiler hakkında bilgi sağlayacak.ESET 2010 yılı içerisinde ilk Sanal Tehdit Analiz Merkezini (CTAC) ABD’de California, San Diego’da açmıştı. CTAC, ESET’in dünya genelindeki araştırma merkezlerinin başarısı üzerine, üniversiteler, kanun güçleri, internet servis sağlayıcılar ve diğer kuruluşlar ile beraber çalışarak ESET kullanıcılarına daha iyi koruma sağlamak amacı ile kuruldu.Yeni yönetim ekibiŞirketin Finans Müdürü olan Rudolf Hrubý yerini Milan Masaryk’a bıraktı. Ayrıca ESET’in Kuzey Amerika Müdürü olan Anton Zajac’da yerini Andrew Lee’ye bıraktı.Şirketin Bratislava’daki genel merkezinde Teknoloji Bölüm Şefi pozisyonuna Pavol Luka getirildi. Araştırma Bölüm Şefi görevini bundan böyle Maro? Grund yerine Juraj Malcho yürütecek. Dünya genelindeki satışlardan ise Ignacio Sbampato sorumlu olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun