Donanim 20 KASIM 2008 / 09:04

En iyi web siteleri belli oluyor

Altın Örümcek Web Ödülleri 2008 için başvuru kabul edilmeye başlandı.

Altın Örümcek Web Ödülleri 2008 için başvuru kabul edilmeye başlandı.


Bu yıl yedinci kez düzenlenecek etkinlik, web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulmasını, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesini ve gündem oluşturulmasını amaçlıyor.


 


Altın Örümcek 2008 için başvurular, son başvuru tarihi 31 Aralık’a kadar www.altinorumcek.com web sitesinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar, bu sene 40 kategori arasından kendilerine en uygun olan kategorilerde başvuru yapabilecekler. Adaylık başvuruları, Türkiye’nin bilişim, medya ve iş dünyasının tanınan isimlerinden oluşan ve yeni üyelerin de katılımıyla güçlenen organizasyon jürisi tarafından değerlendirilecek.


 


Üç aşamadan oluşan değerlendirme sürecinde, her kategorinin birincileri belli olurken, finalistler arasından en fazla puanı alan web sitesi “En iyi web sitesi” ödülünün sahibi olacak. Ayrıca final değerlendirme aşamasında, halk da kendi oylarıyla jüri değerlendirmesinden bağımsız birincilerini belirleyebilecek.


 


Bu sene ilk defa, web sitelerinin yanında banner’larla da başvuru yapmak mümkün olacak. Her sene olduğu gibi, jüri üyeleri tarafından belirlenen kategori birincilerinin ajansları da ödüle hak kazanacaklar.


 


İlk defa, geçen sene düzenlenen organizasyonda görme engelliler tarafından belirlenen en kolay erişilebilen siteler, bu sene de yine Engelsiz Erişim Grubu tarafından belirlenecek. Web sitelerinin, internet teknolojileri kullanılarak web ortamında sunulan bilgi, hizmet ve ürünlerden görme engellilerin ne derecede faydalanabilmesine olanak tanıdığı ve görme engellileri sanal aleme dahil edebildiği değerlendirilecek.


 


Altın Örümcek Web Ödülleri 2008’de, ödül sponsoru Getty Images Master Delegate Serimaj;


destekleyenler arasında, Google, TÜBİDER, BKM; basın ve medya sponsorları olarak BTnet.com.tr, Activeline, Kobiefor, Macline, Newtech, Photoline, Tele.com.tr, Telepati Telekom, Kurumsal Haberler,; Web Sponsoru Luckyeye yer alıyor.  


 

www.altinorumcek.com
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun