Donanim 24 OCAK 2013 / 14:50

EMC’nin yeni nesil bulut çözümü Syncplicity gün yüzüne çıktı

EMC’nin bulut çözümü Syncplicity piyasada

EMC, Syncplicity bulut tabanlı çevrimiçi dosya paylaşım hizmetiyle birlikte, BT’ye daha fazla seçenek sunuyor ve yönetilen dosyaların bulunduğu konum üzerinde daha fazla kontrolünü sağlıyor. EMC, bulut tabanlı çevrimiçi dosya paylaşım hizmeti olan EMC Syncplicity’yi tanıttı. Yeniz çözüm, genişletilebilir NAS çözümü EMC Isilon ya da nesne tabanlı veri depolama çözümü EMC Atmos ile birlikte kullanma seçeneği sunuyor. Bu yeni yaklaşım BT’ye yönetilen dosyalara, bulunduğu konumda seçenek ve kontrol sağlarken, kullanıcılar da tüm bilgisayar ve cihazlarında dosya senkronizasyonu ve paylaşımı için güvenli, kullanımı kolay bir çözümden yararlanabilecek.

EMC’nin Syncplicity İş Birimi Genel Müdürü ve Bilgi İstihbarat Grubu Başkan Yardımcısı Jeetu Patel konuyla ilgili şöyle konuştu:
“Syncplicity’yi EMC’nin yerinde veri depolama çözümleri ile entegre etmek kullanıcılara dosya senkronizasyonu, paylaşımı ve birlikte çalışma konusunda kullanımı kolay bir çözüm sağlıyor. Bu yeni çözümler, BT’ye işletmelerini korumaları için gerekli araçları ve kontrol mekanizmalarını sunma konusundaki yol gösterici ilkemizin bir uzantısı. Yeni çözümlerimizin sağladığı en önemli fayda seçenek sunması olsa da, yerinde veri depolama ilerlememizde bir sonraki mantıklı adımdır. EMC ailesinin diğer lider çözümlerinden olan genişletilebilir NAS çözümü Isilon ve EMC Atmos ile güçlerimizi birleştirmekten dolayı heyecan duyuyoruz”

Günümüzde kurumsal kullanıcılar her yerden, tüm cihazları üzerinden, diledikleri zaman dosyalarına erişmeyi, paylaşmayı ve çalışmalarına devam edebilmeyi istiyor. Kurumsal kullanıcılar genellikle bilgisayar ya da diğer cihazlarında işleriyle ilgili olarak 20-30GB büyüklüğünde dosya depoluyor ve bu dosyaları kurumsal güvenlik duvarı içinde ve dışında olan bireyler ve gruplarla paylaşmaya ihtiyaç duyuyorlar. Bu da kendi mobil cihazlarını kullanırken dosyalarına erişmeyi ya da dosyalarını kurumsal ağ üzerinde, mevcut bir kullanıcı hesabı olmayan kullanıcılarla paylaşmayı zorlaştırabiliyor.

Şirket, işletmelere son kullanıcıların kurulum yapmasını ve yönetmesini basitleştiren bulut tabanlı dosya paylaşım çözümü; aynı zamanda BT’ye veri depolama kademeleri üzerinde kontrol becerisi sağlayan ve yerinde depolamayı mümkün kılan, yerinde veri depolama ve bulut ortamında Syncplicity’yi sunuyor. Yerinde depolama için Syncplicity kullanıcıları sektörün iki veri depolama platformundan birini ihtiyaçları doğrultusunda seçebiliyor: EMC Isilon ya da EMC Atmos.

EMC Syncplicity’nin sunduğu faydalar

EMC Syncplicity’nin çevrimiçi dosya paylaşım hizmeti ile şirketin yerinde veri depolama çözümünü bir araya getirilmesi aşağıdaki faydaları sağlıyor:

• Daha Fazla Verimlilik: Kullanıcılar daha fazla verimlilik ve çeviklik için dosyaları diledikleri kişiyle, diledikleri zaman, diledikleri yerde herhangi bir cihaz üzerinden senkronize edebiliyor, bu dosyalara erişebiliyor ve paylaşabiliyor. Bunları yaparken de BT’ye ihtiyaç duyduğu güvenliği, görünürlüğü ve yönetilebilirliği sunuyor.

Esneklik ve Yönetim Kolaylığı: İşletmeler kullanıcılar için bulut tabanlı çevrimiçi dosya paylaşım çözümünü sistemlerine kurarak, çeviklik kazanıyor ve sürekli yenilikçiliği tecrübe edebiliyor ve aynı zamanda da veri ve veri depolama kaynakları üzerindeki kontrollerini de yitirmiyor. Yeni çözüm senkronizasyon ve paylaşım işlevlerinin yönetimi için EMC’nin benzersiz yönetilebilirlik, ölçeklenirlik ve dayanıklılık özelliklerini, Syncplicity’nin yönetimle ilgili araçları ve güvenlik, uyumluluk özellikleri ile bir araya getiriyor.

• Daha Düşük Uyumluluk Riski ve Daha Fazla Kontrol: İşletmenin verileri, işletme sınırları içinde ve EMC veri depolama platformları üzerinde yer alıyor ve BT’nin güvenlik ve koruma konusundaki kurallarına tabi oluyor. Dosyalar hem yerinde hem de bulut ortamında iki kopya halinde saklanmıyor. EMC çözümleri ile, yerinde depolanan veri nesneleri yerinde kalıyor ve BT’nin kontrolünde oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun