Donanim 27 TEMMUZ 2010 / 06:21

Elveda ev telefonu ve ADSL!

Mobil tarafta numara taşıma tamam da sıra ne zaman “ev”e gelecek?

Mobil tarafta numara taşıma tamam da sıra ne zaman “ev”e gelecek?

Telekomünikasyon sektörümüz malum çok hızlı gelişiyor. Geldi geliyor, gitti gidiyor derken Türkiye, mobilde numara taşıma konusunu başarıyla atlattı. Bazı operatörler müşteri kaybetti, bazıları kazandı ama günün sonunda beklendiği üzere kazanan tüketiciler yani bizler olduk.

Evde numara taşıma konusunu ise birçok defa yazdık ama hiç sonuç alamadık. Hatta Telkoder bu konuda neredeyse haftada bir basın açıklaması gönderiyor. Ancak henüz konuyla ilgili bir muhatap bulabilmiş değiliz. "Acaba bu iş gerçekten bilerek mi yavaşlatılıyor?" soruları da artık gerçekmiş gibi değer görüyor insanların kafasında.

Neden bu korku anlamak da mümkün değil. Mobil tarafta numara taşıma başladı ve baskın operatör battı mı? Tabii ki hayır. O zaman ne bekliyoruz ki? Ev telefonunda da numara taşıma süreci başlasın, ben baskın operatörün bu yüzden batacağına inanmıyorum. Kaldı ki sıkıntılar içinde mücadele etmeye çalışan alternatif operatörler için de bir nefes olma olanağı sunacak bu girişim.

Süreç başlatılmazsa ne olur diye soran olursa da kendimden örnek vereyim. Evdeki telefonum sadece ADSL için var ve kullanmadığım halde fatura ödüyorum. 3G modemleri denedim, tüm operatörler yaşadığım evde oldukça iyi 3G hizmeti sunabiliyor. İnterneti indirme amaçlı kullanmadığım için ve gittiğim her yere bilgisayarımla birlikte 3G modemimi de taşıyabildiğime göre elveda ev telefonu, elveda kablosuz modem, elveda ADSL!

Eşitliklerle dolu bir hafta dileğiyle...

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun