Donanim 01 NİSAN 2009 / 08:01

Elektronik müziğin marka grubu İstanbul'a geliyor

Efes Pilsen One Love Festival, 8. yılında dünyaca ünlü grupları ağırlamaya hazırlanıyor. 21 Haziran'da elektronik müziğin önemli gruplarından Röyksopp santralistanbul'da sahne alacak.

Efes Pilsen One Love Festival, 8. yılında dünyaca ünlü grupları ağırlamaya hazırlanıyor. 21 Haziran'da elektronik müziğin önemli gruplarından Röyksopp santralistanbul'da sahne alacak.


Pozitif tarafından organize edilen Efes Pilsen One Love Festival, bu yıl da önemli isimleri ağırlamaya hazırlanıyor. Festivalin bu yılki ana konukları indie-rock'ın son dönemlerdeki en güçlü temsilcisi olarak anılan Klaxons ile electro-pop müziğin Norveçli temsilcisi Röyksopp. Efes Pilsen One Love Festival 8'in programında yer alacak diğer sanatçılar çok yakında açıklanacak. 


Elektronik müzik dünyasının artık neredeyse bir marka haline gelen gruplarından Röyksopp, 90'ların başlarında birlikte çalışmaya başlayan Torbjorn Brundtland ve Svein Berge'den oluşuyor. 1998'de resmi olarak Röyksopp adı altında bir araya gelen ikili Telle etiketi ile birkaç single yayınladıktan sonra Wall of Sound ile anlaşma imzaladı. İkili eleştirmenler tarafından ayakta alkışlanan ilk albümleri Melody A.M'i 2001'in sonuna doğru piyasaya sürdü. Röyksopp, 2005 yılında The Understanding albümünü çıkardı. Yeni bir albüm bekleyen hayranlarına önce grubun canlı performanslarından oluşan Röyksopp's Night Out sunulurken, tekrar stüdyoya kapanan Röyksopp, bu yıl yeni albümleri Junior ile müzik dünyasına geri döndü. Junior albümünü tanıtmak için çıktıkları dünya turnelerinin duraklarından biri de İstanbul oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun