Donanim 07 ARALIK 2009 / 10:42

Electronic Arts PC'yi bırakıyor mu?

Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan EA, PC oyunlarını bir kenara mı bırakıyor?

Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan EA, PC oyunlarını bir kenara mı bırakıyor?


Electronic Arts bundan sonra önceliği mobil ve online oyunlara vereceğini açıkladı. Firmanın CEO'su John Riccitiello'nun yaptığı açıklamaya göre bunun dışında EA artık her yıl daha az oyun piyasaya sürme kararı aldı.

Riccitiello, Electronic Arts'ın her yıl piyasaya ortalama 50 civarında oyun sürdüğünü ama önümüzdeki yıldan itibaren bu rakamı 40'a çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Hatta birkaç yıl içerisinde bu rakamı 30'lara indirmeyi planladıklarını da açıkladı.

Bunun sebebi ise firmanın artık mobil ve online oyunlara daha fazla ağırlık vermeyi planlıyor olması. Riccitiello daha az oyun çıkartacak olmalarının işleri yavaşlatıyor anlamına gelmediğini, sadece farklı mecralardaki oyunların önemini gözden kaçırmak istemediklerini de söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun