Donanim 26 EKİM 2009 / 10:32

Ekşi Sözlük'ten tatlı muhabbet

İnternet girişimcilerinin buluşma adresi etohum, son konuğu Ekşi Sözlük'ü Bersay İletişim Enstitüsü'nde ağırladı.

İnternet girişimcilerinin buluşma adresi etohum, son konuğu Ekşi Sözlük'ü Bersay İletişim Enstitüsü'nde ağırladı.


Etohum'un 22 Ekim Perşembe günü düzenlediği toplantıdaki konukları, Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu ve Avukatı Başak Purut'tu.

Bersay İletişim Enstitüsü'nde düzenlenen toplantıda Sedat Kapanoğlu, 90'lı yılların sonunda başlayan girişimcilik öyküsünü samimiyetle anlattı. Microsoft'un Seattle Redmond Kampusu'ndaki Windows yazılım ekibinde Yazılım-Tasarım Mühendisi olarak çalışırken geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye kesin dönüş yaparak girişimcilik serüvenine kaldığı yerden devam eden Kapanoğlu, sözlük modelinin nasıl ortaya çıktığını, gelişimini ve gelecek hedeflerini paylaştı. Toplantının diğer konuğu Canbolat & Purut Hukuk Bürosu Kurucusu, Ekşi Sözlük ve Pilli Network Avukatı Başak Purut ise son aylarda sık karşılaşılan internet sitelerinin engellenmesi konusunu hukuki açıdan ele aldı.

Katılımın yoğun olduğu toplantı, katılımcıların soruları ve konukların cevaplarıyla eğlenceli bir sohbet havasında gerçekleşti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun