Donanim 24 ŞUBAT 2009 / 09:44

Ekranlarda çıplak gözle 3D çağı başlıyor

3D Fusion, stereoskopik gözlük kullanımı gerektirmeden üç boyutlu görüntü veren ekran standartı üretti.

3D Fusion, stereoskopik gözlük kullanımı gerektirmeden üç boyutlu görüntü veren ekran standartı üretti.


3DFusion, üç boyutlu görüntülerin gözlüğe gerek kalmadan izlenebildiği, televizyon yayınları ile de uyumlu üç boyutlu ekran platformu "3DFusion 3DFMax stereoscopic 3D" adlı yeni görüntü teknolojisini, Digital Signage Fuarı’nda sergiyelecek. Digital Signage Fuarı, toplumca kullanılan mekânlara konumlandırılmış elektronik görüntüleme sistemlerinin tanıtıldığı bir fuar.


Kontrast, parlaklık, çözünürlük gibi özellikleri açıklanmayan bu teknolojinin, Philips'in WOWvx 3D teknolojisini ve 2D Plus Depth formatını kullanması bekleniyor. 3DF’nin amacı sorunsuz bir 3D görüntüsü yaratmanın ötesinde, kullanıcıların kendi Yayına Hazır (Broadcast Ready) içeriklerini yaratmasını sağlayacak bir erişim sunmak. Şirket yetkilileri, 3Dfusion Yayına Hazır 3D’nin zaman içinde daha geliştirilip zenginleşeceğini belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun