Donanim 23 ARALIK 2009 / 12:53

Ekranlar 2010'da daha büyük, daha hızlı ve üç boyutlu

Yenilik haberlerini veren televizyon üreticileri, tüm bunların biraz pahalıya mal olacağını söylüyor.

Yenilik haberlerini veren televizyon üreticileri, tüm bunların biraz pahalıya mal olacağını söylüyor.


 

2010 yılında tüketiciler daha geniş televizyonlara sahip olacak. Gelecek yıl, bazı yeni teknolojileri de beraberinde getirecek. TV üreticileri, tüketicilerin daha fazla LED arka ışığı, daha hızlı yenileme oranları, üç boyut özellikleri ve yerleşik internet bağlantısı ile televizyonlara daha fazla para ödeyeceğini düşünüyor.

Amerika'da hemen hemen tüm piyasa LCD televizyonların yoğun kullanımıyla birlikte düz panel ekranlara yöneliyor. Plazma televizyonlar, pazarın daha küçük bir kısmını paylaşırken, iyi satış yapmaya devam ediyor; ancak CRT'ler neredeyse tamamen yok olmuş durumda ve projeksiyon televizyonlar artık ilgi görmüyor yenilikçi lazer televizyonlara rağmen.

Sağlayıcıların tüm bu yenilikleri televizyonlara nasıl aktaracağı konusunda pek çok farklılık olabilir ve bu durumun piyasada pek çok zıtlık yaratabileceği konuşuluyor şimdiden.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun