Donanim 23 ARALIK 2008 / 07:55

Ekonomik kriz hediye profilini de değiştirdi

Artan işsizlik ve ekonomik krizin etkileri yeni yıl hediye anlayışını değiştirdi. Artık insanlar uygun fiyatlı, kalıcı ve gündelik hayatta kullanıma yönelik hediyelere yöneliyor.

Artan işsizlik ve ekonomik krizin etkileri yeni yıl hediye anlayışını değiştirdi. Artık insanlar uygun fiyatlı, kalıcı ve gündelik hayatta kullanıma yönelik hediyelere yöneliyor.


2009’a girerken en çok talep gören hediyeler, pratik kullanımlı, yüksek kaliteli, konforlu ve eğlenceli olanlar.


 


Çevrimiçi araştırma servisi sunan Nearby Now’un araştırmasına göre internet üzerinde en çok aranan 20 hediye arasında kış günlerinin işlevsel hediyesi botlar baş sırada. USB flash bellekler, yemek çekleri listenin diğer gözdeleri. Altın ve inci satışları da geçen yıllara oranla artıyor. İnsanlar kalıcı şeyler almaya yöneliyor. Peluş oyuncaklar, şaka kitapları, lava lambaları, gibi sevimli hediyeler de bu sıkıntılı günlerde biraz gülmek güldürmek için ideal bulunuyor.


 


Tasarımcılar, çılgın saç stilleri olan, patlak gözlü, garip ve komik heykelcikler tasarlıyor. Görseldeki heykelciklerin yaratıcısı Christine Kaiser bu tip hediyelerle: "İnsanları zor zamanlarda gülümsetmek, stresliyken odaklanmaları için görsel bir alan sağlamak" istediğini belirtiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun