Donanım 03 ARALIK 2014 / 10:56

Eğitimde Chromebook iPad'i geride bıraktı

Google ve Apple'ın eğitim sektöründeki rekabeti hız kesmeden devam ediyor. Son gelen rakamlara göre Chromebook ABD genelinde 715 bin öğrenciye ulaşmayı başararak, iPad'i geride bırakmayı başardı. Aynı dönemde iPad, 702 bin öğrenciye dağıtıldı.

IDC'den gelen son verilere göre, Amerikan eğitim sektöründeki teknoloji savaşı tam gaz devam ediyor. Veliler ve okul yönetimlerinin de iki ayrıldığı bu süreçte son olarak Chromebook 715 bin öğrenciye ulaşarak, iPad'i bu konuda geçti. Her ne kadar Chromebook'lar, iPad satışlarını geçmiş olsa da, iPad'lerin de aynı dönemde 702 bin öğrenciye ulaştığını belirtmekte fayda var. Ortaya çıkan bu rakamlar Amerikan eğitim sisteminde bu alanda tam bir bölünme yaşandığını gösteriyor.Chromebook'ları, iPad'lerin önüne geçiren unsur olarak Google'ın dağıtım alanındaki başarısı gösteriliyor. ABD'de okulların açıldığı süreçte 715 bin Chromebook dağıtmayı başaran şirket, 702 bin dağıtıma ulaşan Apple'ı geçmeyi başardı. Okullar, çok daha hızlı bir şekilde kendilerine ulaşan Chromebook'ları tercih ederken, bir yandan da iPad'in fiyat olarak Chromebook'ların iki katı olması nedeniyle de iPad'leri eskiye nazaran daha az kullanmaya başladılar. Chromebook'ların 200 dolarlık fiyatına karşın, iPad'in 379 dolar olduğunu düşünürsek, okullar bu konuda çok da haksız sayılmaz.

Veliler ise, Chromebook'un sunduğu fiyat avantajı ve sahip olduğu özelliklerle birlikte öğrenciler için yeterli olduğunu söylüyorlar. iPad konusunda da yorumda bulunan veliler, Apple'ın oldukça kaliteli bir ürün sunmasına karşın, çocukları küçük yaşta tüketime özendirdiğini belirtiyorlar.

 
ETİKETLER : apple chromebook Google iPad
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun