Donanim 23 MART 2010 / 10:36

Efsane 5 günde 11 bin 700 sattı

God of War 3'ün yeni hedefi Türkiye'de 30 bin satış rakamına ulaşmak.

God of War 3'ün yeni hedefi Türkiye'de 30 bin satış rakamına ulaşmak.


Kaos için geri dönen kahramanıyla efsanevi serinin final oyunu God of War 3, PlayStation3 sahipleriyle buluştuğu 17 Mart tarihinden bu yana geçen sadece 5 gün içinde 11 bin 700 adet satarak Türkiye'de bugüne kadar en kısa sürede en çok satılan oyun olma rekorunu kırdı. Sony'nin bundan sonraki hedefiyse 30 bin barajını aşmak.

Oyun dünyasına merhaba dediği 2005 yılından bu yana sektörde bir fenomen olmayı başaran God of War oyununun milyonlarla ifade edilen bir hayran kitlesi bulunuyor. 5 gün içinde stokları tükenen oyun önümüzdeki haftadan itibaren yeniden raflarda olacak ve PlayStation3 sahipleri God of War 3'e 129 TL'ye sahip olabilecek. Oyunun toplamda 30 bin adet satması ve Türkiye'de tüm zamanların en çok satan oyunu olarak tarihe geçmesi bekleniyor.

Sadece PlayStation3'e özel olarak geliştirilen God of War 3, efsane üçlemenin final oyununu temsil ediyor. Sony Computer Entertainment Santa Monica Stüdyoları'nda geliştirilen God of War 3, kendisine ihanet eden Olympos tanrılarından intikam almak için uğraşan Kratos'u katliamın ve yıkımın merkezine koyan, harika grafikleri ve etkileyici senaryosuyla destansı bir oyun olarak nitelendiriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun