Donanim 18 EKİM 2008 / 08:00

Efes Pilsen'in bu sezonki sponsoru Samsung

Yaptığı flaş transferle Türkiye Ligi’nde ve Euroleague’de en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Efes Pilsen’in bu sezonki sponsoru Samsung olacak.

Yaptığı flaş transferle Türkiye Ligi’nde ve Euroleague’de en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Efes Pilsen’in bu sezonki sponsoru Samsung olacak.


Efes Pilsen Spor Kulübü 2008-2009 sezonu için Samsung ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Sponsorluğun kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantıda, Efes Pilsen Spor Kulübü Asbaşkanı Çetin Çeki, Efes Pilsen coach'u Ergin Ataman, Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S. Lee ve Samsung Electronics Türkiye Cep Telefonu Direktörü Selim Erbay, yanı sıra Efes Pilsen Basketbol takımı ve teknik kadrosu hazır bulundu.


 


Toplantıda konuşan Efes Pilsen Spor Kulübü Asbaşkanı Çetin Çeki, Samsung gibi büyük bir dünya markasının bir dünya kulübü olan Efes Pilsen’e sponsor olmasından gurur duyduklarını söyledi. Çeki şunları söyledi: “Bu anlaşmanın Efes Pilsen’in yıllardır sürdürdüğü Avrupa’nın önde gelen basketbol kulüplerinden biri olma çabasının somut bir sonucu olduğu inancındayız. Samsung ile yaptığımız anlaşmanın her iki kurumun da; her iki markanın da yararına olması için Efes Pilsen her türlü çabayı gösterecektir” dedi.


 


Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S. Lee ise, Samsung markasının temel değerleri olan yenilikçilik, liderlik ve dinamizmin Efes Pilsen Spor Klübü ile birebir örtüştüğünü belirterek, “Bizler, spora desteği, ülkemizin geleceği olan genç nesillerimize yapılan önemli bir katkı olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.


 


“Avrupa’nın ve Türkiye’nin zirvesine döneceğiz”


 


Lacivert-Beyazlı ekibin coach'u Ergin Ataman de toplantıda açıklamalarda bulundu. Ataman, "Bu transfer sezonunda önemli işler yaptık. Çoğu Final Four deneyimli oyuncuları transfer ettik. Türkiye Ligi’nde üç sezondur şampiyonluktan uzağız. Efes Pilsen için bu uzun bir zaman. Uzun bir aradan sonra Efes Pilsen'i şampiyonluğa taşımak istiyoruz. Hem kulübümüz, hem de Türk sporu başarı bekliyor. 2000-2001'den sonra Avrupa'da dörtlü finali televizyondan izliyoruz. Bu hedefle yeniden yola çıktık. Bu takımı yeniden Avrupa'nın zirvesine oturtmak istiyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun