Donanım 18 ARALIK 2015 / 13:58

Edimax BR-6288ACL inceleme

Edimax'in farklı tasarımlı kablosuz yönlendiricisini test merkezimizde ağırlıyoruz.

Akıllı cihazlarla beraber günümüzün iyiden iyiye bir parçası haline gelen kablosuz internet bağlantısını düzgün bir şekilde dağıtmak da önem taşıyor. Evin bir odasının köşesine koyduğumuz modemimiz, evin diğer odalarındaki akıllı cihazlara internet sağlayamayabilir. Bu durumda Edimax gibi ağ ürünleri firmalarının hedefe yönelik ürünlerine göz atmakta fayda var. Edimax’in BR-6288ACL model kablosuz yönlendiricisi, barındırdığı 5 özelliğiyle aradığınız cihaz olabilir. Bir değişik tasarım Edimax’in bu yönlendiricisi, dikine bir tasarıma sahip. Masaya koyduğumuz zaman anten kısmının kalın, cihazın devrelerinin, kontrollerinin ve portlarının bulunduğu kısmın da bir yönlendiriciye göre küçük olduğunu görüyoruz.

Bağlantılara ve tuşlara baktığımızda ise WPS tuşuyla karşılaşıyoruz. WPS sayesinde cihazlarımızı çok daha basit bir şekilde WiFi ağına bağlayabiliyoruz. Hemen yanında yer alan 1 adet ethernet portu, ağ üzerinden internet bağlantısı almak için kullanılıyor. Kutusundan çıkan splitter kablo, 2. ethernet portunun eklenmesini sağlıyor. Micro USB güç bağlantısı kullanan yönlendiricinin kutusundan micro USB kablosu ve adaptör çıkıyor. Son olarak güç tasarruflu ve normal WiFi gücü arasında geçiş yapmaya yarayan bir tuş bulunuyor. 5’i 1 arada Her ne kadar ethernet portu sayısı konusunda sıkıntılı olsa da Edimax, 5 farklı kullanım biçimini üzerinde barındırıyor olmasıyla dikkat çekiyor. Klasik erişim noktası, kablosuz yönlendirici özelliklerinin yanı sıra WiFi menzil genişletmesi, WiFi köprüsü ve henüz Türkiye’de bulunmasa da kablosuz internet servis sağlayıcılara bağlanabilmek gibi yeteneklere sahip. 802.11ac desteği sunan ürün, misafir WiFi kullanıcısı yeteneğiyle misafirlerimizin ağımızdan izole bir şekilde internete bağlanmasını sağlayabiliyoruz. Edimax BR-6288ACL, Türkiye’de yaklaşık 180 TL’lik fiyat etiketiyle satılıyor. Ethernet portu sayısı haricinde herhangi bir eksiği bulunmayan ürünü rahatça tavsiye edebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun