Donanim 03 ŞUBAT 2009 / 08:01

Ebeveynlerin işini kolaylaştıran GPS cihazı: PocketFinder

PocketFinder, internet aracılığıyla konum bilgisi verebilen bir GPS cihazı.

PocketFinder, internet aracılığıyla konum bilgisi verebilen bir GPS cihazı.


Location Based Technologies şirketinin bir ürünü olan ve bir kurabiye kadar küçük PocketFinder’ın yanılma payı sadece 1 metre. Kullanıcılar aradıkları kişinin ne civarda olduğunu internetten, web- uyumlu akıllı telefonlardan ya da kısa mesaj ve arama ile takip edebiliyor. PocketFinder, güvenli ve tehlikeli bölgeleri görmenizi sağlıyor; cihaz bu gibi alanlara girip çıkarsa uyarı veriyor.


PocketFinder, cihazın ne hızla hareket ettiğini takip edebiliyor, önceden seçilmiş bir hız limiti aşılırsa kullanıcıyı bilgilendiriyor. Cihaz su geçirmediği için, evcil hayvanınızın tasmasına ya da bavulunuza yerleştirmeniz mümkün. Bir kez şarj edildiğinde yedi gün çalışabilen PocketFinder, gücü azaldığında size e-posta, mesaj ya da arama ile ulaşıp uyarı veriyor. Mart ayında Amerika’da satışa sunulacak cihazın satış fiyatı 130 dolar. Ayrıca bir de aylık servis ücreti bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun