Donanim 04 EYLÜL 2009 / 11:00

E-posta göndermek zor zanaat

Yeni Zelanda’da ProCare Health çalışanı Vicki Walker büyük harfle e-posta yazdığı için işten kovuldu.

Yeni Zelanda’da ProCare Health çalışanı Vicki Walker büyük harfle e-posta yazdığı için işten kovuldu.


ProCare'in Walker'ı işten çıkarma sebebi, kendisinin e-posta yazma stilinin diğer çalışanlara rahatsızlık vermesi olarak açıklandı. Tek günahı büyük harflerle e-posta yazmak olan Walker’ ın aynı zamanda çarpıcı puntolar kullanarak, kırmızı karakterlerle asıl görünümü bozduğu öne sürüldü.

 

Walker işten kovulduğuna oldukça şaşırdı ve ProCare Health’ i mahkemeye vererek 11 bin 447 dolarlık tazminat aldı. Walker bu süreç sırasında ProCare Health’ in yalnızca bir e-postayı kanıt olarak sunmasını ilginç bulduğunu açıkladı. Bu durumun hayatını mahvettiğini söyleyen Walker daha fazla tazminat için şirketin yakasını bırakmamaya niyetli görünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun