Donanim 12 TEMMUZ 2011 / 13:12

e-Okuyucu rekabeti büyüyor

Ülkemizde faaliyet göstermeyen perakende şirketi Target, yakında yeni elektronik okuyucu iRiver Story HD’yi satışa sunarak Amazon’un Kindle’ı ve Barnes & Noble’ın Nook’u ile rekabetin artacağını açıkladı.iRiver’ın Story HD ürünü, Google’ın eBooks platformu ile bütünüyle entegre ilk e-okuyucu olacak. Target’ın açıklamasına göre, yeni okuyucunun fiyatı 139,99 dolar olacak ve 17 Temmuz’da satışa çıkacak.

IDC verilerine göre, yılın ilk çeyreğinde Barnes & Noble’ın Color Nook ürünü, şirketin e-okuyucu pazarında ilk kez liderliği ele geçirmesini sağladı.

IDC raporunda, “Amazon’un Kindle’ı ikinci sıradaydı. Renk sunumunun eksikliği, şirketin e-Okuyucu pazarındaki önceki egemenliğini açık bir biçimde olumsuz etkiledi” yorumu yapıldı. IDC’nin tahmini, bu yıl küresel bazda 16,2 milyon e-okuyucu satılacağı yönünde. Bu, 2010 yılı satışının yüzde 24 artması anlamını taşıyor.

Target halen, versiyona bağlı olarak fiyatları 114 dolardan 189 dolara kadar değişen Kindle’lar satıyor. Şirket, Apple’ın iPad tablet bilgisayara ek olarak, aynı zamanda Sony, Kobo ve Pandigital’in e-okuyucularını da satıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun