Donanim 05 NİSAN 2012 / 11:24

Düşük maliyetli baskıda yeni dönem başlıyor

Epson, baskıda çok büyük maliyet avantajı sunduğunu iddia ettiği “Sürekli Mürekkep Besleme Sistemli” yazıcılarını Türkiye pazarına sundu. Epson L100, L200 ve L800 olmak üzere üç farklı modelden oluşan Sürekli Mürekkep Besleme Sistemli yazıcı serisi, bünyelerine entegre ultra yüksek kapasiteli mürekkep tankları ile kullanıcılara sayfa başına çok düşük maliyet sunmak için tasarlanırken, yüksek adette baskı ihtiyacı duyan tüm küçük-orta ve büyük işletmeler düşünülerek geliştirildi.

Epson bu yeni iş modelini ortak özelliği yüksek adette baskı ihtiyacı olan kullanıcıların oluşturduğu pazarlarda kullanırken, yazıcıya entegre ultra yüksek kapasiteli tank kullanıcı tarafından kolayca doldurulabiliyor.

Hızlı Mürekkep Top-up Teknolojisi sayesinde bu yazıcılarda mürekkep kullanımı maksimize edilirken, bu teknoloji özel olarak tasarlanmış hava geçirmez kapak ve filtrenin yanı sıra, mürekkebin geri akmasını önlemek için mürekkep akışını kontrol eden bir jikle valfi içeriyor. Bu sistem mürekkep kullanımını maksimize ederken, yazıcının her zaman kolay ve güvenli şekilde istenen yere taşınmasını da sağlıyor.

4 kartuş kullanan L200 ve L100 yazıcılarından L200, hızlı ve kolay baskı, tarama ve fotokopi yapabilen çok fonksiyonlu bir kullanım için tasarlanırken L100 ise tarama ve fotokopi fonksiyonlarına ihtiyaç duymayan kullanıcılar için tasarlandı. Yazıcı kutusunun içinde siyah, mavi, kırmızı ve sarıdan oluşan 4 adet her biri 70ml’lik mürekkep şişesi bulunduğu gibi, bu mürekkeplerden 70 ml’lik siyah mürekkebin baskı kapasitesi 4 bin sayfa, renkli mürekkeplerin baskı kapasitesi ise 6 bin 500 sayfa..

L800, L100 ve L200’den farklı olarak, fotoğraf baskısı için geliştirilirken, 6 kartuşlu olan L800 siyah, mavi, kırmızı, sarı, açık mavi ve açık kırmızıdan oluşan toplam 6 adet 70ml’lik mürekkep şişesiyle birlikte satılıyor. Kullanıcılar, A4 boyutuna kadar çerçevesiz kaliteli baskılar alabilmenin yanı sıra yüzeyine yazılabilir CD ve DVD’lerin üzerine doğrudan uzun ömürlü baskılar alabiliyor.

Yeni ürün serisi hakkında konuşan Epson Uluslararası Kanal Geliştrime Müdürü Renato Vincenti, Epson teknolojisi ile geliştirilen Sürekli Mürekkep Besleme Sistemli yazıcıların satıldığı ülkelerde büyük bir ilgi ile karşılandığına değinirken, Türkiye'nin de seçilen ülkelerden biri olduğunu belirtirken, Türkiye'de yüksek adetli baskı ihtiyacı dolayısıyla düşük baskı maliyeti arandığını ifade etti.

Konuya değinen Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat, yüksek adetli baskı ihtiyacı duyan kurumlar ve şirketler için baskı, büyük bir maliyet kalemi olmaktan çıktığını belirtti.

Sürekli Mürekkep Besleme Sistemli yazıcıların temel özellikleri

Mart ayı sonu itibariyle satışa sunulan Sürekli Mürekkep Besleme Sistemli yazıcılar L100 169 Euro, L200 209 Euro, L800 299 Euro bedelle kullanıcıların beğenisine sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun