Donanim 26 TEMMUZ 2011 / 16:50

Dünyanın ilk göz izleme teknolojili monitörü Türkiye’ye geliyor

LG’den yapılan açıklamaya göre, dünyanın ilk göz izleme teknolojisine sahip monitörü LG D2000, 3D deneyimini gözlüksüz olarak yaşatıyor.LG Electronics’in geliştirdiği ve “göz izleme” teknolojisine sahip yeni monitörü D2000, gözlük kullanımına ihtiyaç duymadan 3D izlenmesine imkan tanıyor.

LG’nin ifadesine göre, dünyanın ilk göz izleme teknolojisine sahip monitörü olan LG D2000, izleyiciye çok daha fazla hareket özgürlüğü ve daha konforlu izleme olanağı sağlamayı hedefliyor.

LG D2000’deki göz izleme özelliği, monitöre bağlı bulunan ve kullanıcının göz konumundaki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak saptayan özel bir kamera sensör aracılığıyla işlev görüyor. Monitör bu bilgiye göre izleyicinin açısını ve konumunu hesaplayarak, ekrandaki görüntüyü en uygun 3D etkisi yaratacak şekilde ayarlıyor. 2D-3D dönüşüm özelliğine de sahip olan LG D2000, 2D içerikleri de üç boyutlu görüntüye çevirebiliyor.

Yeni 3D monitörle ilgili LG Ev Eğlencesi İş birimi Monitör Bölümü Başkan Yardımcısı Si-hwan Park; “LG olarak her zaman 3D’nin er geç gözlüksüz işlev göreceğine ve görmesi gerektiğine inandık. D2000, gelecekte bizleri nelerin beklediğinin bir göstergesi durumunda. D2000’in 3D etkisi, gözlüksüz 3D teknolojisi ve bir monitöre dünyada ilk kez uygulanan göz izleme özelliğiyle sağlanıyor. Tek bir birimde bir araya gelen uzak açılı bariyer ile göz izleme özelliği, gözlüksüz izlenebilen 3D içeriklere yönelik yeni ufuklar vaat ediyor” dedi.

Yeni LG D2000, 2011 yılının ikinci yarısında Türkiye’de de kullanıcıların beğenisine sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun