Donanim 13 EKİM 2010 / 11:54

Dünyadaki ilk Google TV destekli HD televizyon tanıtıldı

Sony HD Internet TV, interneti ve Google uygulamalarını televizyona taşıyor.

Sony HD Internet TV, interneti ve Google uygulamalarını televizyona taşıyor.


Google ve Apple'ın internet tabanlı televizyon projeleri son dönemin en ilgi çekici projeleri oldu. İlk kez Google TV destekli televizyonlar Sony tarafından tanıtıldı.

Google TV Sony televizyonlarına internetteki geniş içeriğe erişim imkanı tanıyor. Bunun yanında Google'ın özel servislerini fazladan para ödemeden kullanmak mümkün oluyor. Aynı ekranda hem televizyon hem de internet kullanılabiliyor.

Sony 24, 32, 40 ve 46 inç olmak üzere dört boyda HD televizyonunu kamuoyuna sundu. 1080p LED televizyonlarda Wi-Fi, dört HDMI girişi ve dört USB yuvası bulunuyor. Sony'nin televizyonun içinde Intel işlemci bulunuyor. Ayrıca toplantıda internet bağlantılı Blu-ray istasyonundan da söz edildi.

Google TV'ler Android ekosistemine dahil oldu

İnternet TV ile sörf yaparken beklendiği gibi tarayıcı olarak Chrome kullanıyor. Aramalar canlı televizyon yayınlarını, dahili hafızayı ve interneti tarıyor. Bunun yanında Sony Internet TV kullanıcıları Google TV'nin sunduğu Android ekosisteminden de yararlanabiliyor.

Son olarak fazla sayıdaki tuşuyla dikkat çeken uzaktan kumanda cihazına göz atalım. Cihazla televizyon ve Blu-ray oynatıcı yönetilebiliyor. Üzerinde Q klavye bulunduran cihazda, fare özellikleri de mevcut.

Ayrıntılar için SonyStyle.com adresini ziyaret edebilirsiniz.