Donanim 20 NİSAN 2010 / 07:12

Dünya Kupası'nı tahmin edenler hediye çeki kazanıyor

Vestel, 13 Haziran'a kadar LCD alan tüm müşterilerine ürün tutarında hediye çeki kazanma fırsatı sunuyor.

Vestel, 13 Haziran'a kadar LCD alan tüm müşterilerine ürün tutarında hediye çeki kazanma fırsatı sunuyor.


Vestel'in Dünya Kupası'na özel kampanyasıyla, favori ülkelerini temsil eden LCD'yi satın alan ve kupa şampiyonu olacak ülkeyi doğru tahmin eden tüketiciler, ürün tutarı kadar hediye çeki kazanacak.

Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Levent Hatay, "Tüketici odaklı kampanyalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Dünya Kupası'nda kazanan takımın LCD'sini alan tüketicilerimize televizyonlarımız bedavaya gelecek. Kupa heyecanını mağazalarımıza taşıdığımız bu yıl 600 bin LCD satışı hedefliyoruz" diye konuştu.

Vestel'in kurumsal başarısını finansal performansıyla da desteklediğini belirten Hatay, "Kriz yılından 3,1 milyar dolarlık konsolide ciro ve 242,1 milyon dolar faaliyet karıyla alnımız açık çıktık; yatırımımız 76 milyon doları buldu. 2010'da ciromuzu 3,5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Toplantıda tüplü TV'den LCD'ye geçiş sürecini de değerlendiren Hatay, Türkiye LCD pazarının 2009'da yüzde 43, 2010'un ilk çeyreğinde ise yüzde 80 büyüdüğünü aktardı. Hatay, iç pazarda Vestel'in yüzde 20 pazar payıyla 2009 yılında liderliğini koruduğunu belirtirken 2010'un ilk 3 ayında da satışlarını yüzde 163 artırdığını ifade etti.

Levent Hatay, "Vestel 2010'un ilk 3 ayında GfK'ya göre 4, ECID'e göre ise 12 puan yükselerek liderliğini korumaya devam etti. 2009 yılında Türk markaları pazar payı kazanırken yabancı markalar pazar payı kaybetti. Bu gelişim, vatandaşlarımızın Türk markalarına olan güvenini ortaya koyuyor" diye konuştu.

Vestel'in beyaz eşyada hızlı yükseliş kaydettiğini aktaran Hatay, "MP3 çalarlı buzdolabı, bulaşığın miktarına göre yıkama yapan Ecowash gibi katma değeri yüksek, yenilikçi ürünlerle büyüyoruz. 10 yılda pazar payımız 3 katına çıktı. 2010'da Türkiye'de beyaz eşyada yüzde 15 büyüme sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

Levent Hatay, kriz yılı 2009'da Reklamcılar Derneği'nin açıklamasına göre Türkiye'de toplam medya yatırımlarının yüzde 15 daraldığını, Vestel'in ise iletişim bütçesini yüzde 22 artırdığına dikkat çekti. Hatay, "İyi günde de kötü günde de kesintisiz iletişime inanıyoruz. Bugün, krizde yaptığımız iletişim yatırımının meyvelerini topluyoruz. Reklamlarımızın hatırlanma oranı 2009'da bir önceki yıla göre yüzde 25 arttı. ‘Dost teknoloji' konsepti ve kahraman robotlarımız tüketicinin kalbinde taht kurdu" diyerek Vestel'in 2010'da iletişim bütçesini yüzde 15 artırdığını da açıkladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun