Donanim 24 ARALIK 2009 / 10:07

Dünya Basın Fotoğrafları İstanbul'da

Canon'un katkılarıyla 18 yıldır düzenlenen Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi, bu yıl 22 Aralık - 12 Ocak tarihleri arasında Forum İstanbul'a konuk oluyor.

Canon'un katkılarıyla 18 yıldır düzenlenen Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi, bu yıl 22 Aralık - 12 Ocak tarihleri arasında Forum İstanbul'a konuk oluyor.


Dünya çapındaki fotoğrafçıların güçlü ve güvenilir markası Canon, 18 yıldır destek verdiği Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi'nin 2009 yılı etkinliğini Türkiye'ye taşıyor. Foto muhabirliğinin bir yıllık güncesi sayılabilecek sergi, 124 ülkeden 5.508 fotoğrafçı tarafından gönderilen 96.268 fotoğraf arasından ödül alan 10 kategorideki 198 fotoğraftan oluşuyor.

Forum İstanbul ve Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu'nun da destek verdiği serginin açılışı, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosu Drs. Onno Kevers tarafından yapıldı. Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ndeki sergi açılışından önce Türkiye Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile ‘Sıcak Bölgelerden Sıcak Anlara Foto Muhabirliği' konulu bir panel düzenlendi. Panele gazeteci Coşkun Aral, Sebati Karakurt ve Ercan Arslan konuşmacı olarak katıldı.

2009 yılının Dünya Basın Fotoğrafı yarışmasını kazanan fotoğrafı 12 Şubat 2010'da duyurulacak.

Bu arada, Dünya Basın Fotoğrafları Vakfı'na 18 yıldır destek veren Canon, küresel mesele ve olaylara, ender rastlanır bir bakış sunan yarışmaya desteğini 3 yıl daha uzattı. Canon Avrupa Tüketiciye Yönelik Görüntüleme Sistemleri Grubu Başkanı Rainer Fuehres, Dünya Basın Fotoğrafları Vakfı gibi prestijli bir kuruma destek vermekten mutluluk duyduklarını ifade ederken, Dünya Basın Fotoğrafları Vakfının Yönetim Kurulu Üyesi Lillan Baruch, Canon'un günün zorlu ekonomik şartlarında fotoğraf endüstrisinin geleceğine ışık tuttuğunu belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun