Donanim 10 MART 2009 / 10:15

DSi başarılı olursa, DS Lite işten çıkarılabilir

Nintendo Britanya Genel Müdürü David Yarnton, DSi başarılı olursa DS Lite üretimine son verebileceklerini açıkladı.

Nintendo Britanya Genel Müdürü David Yarnton, DSi başarılı olursa DS Lite üretimine son verebileceklerini açıkladı.


Alıcı kitlenin dual kamera ve medya özelliklerine odaklanması; Nintendo’nun zamanında orijinal DS de yaptığı ertelemeyi DS Lite modelinde de uygulaması ihtimali yaratıyor. Yarnton, yeni modelin hem mevcut müşterilerden hem de yeni kişilerden ilgi görmesini bekliyor.  


Yeni sistem; Nintendo’nun oyundan fazlasını sunan ilk taşınabilir konsolu. Yeni DSi Sound özelliği sayesinde oyun oynarken aynı anda müzik dinlenebiliyor. İki adet hareket algılayıcılı kamerayla donatılan Nintendo DSi ile fotoğraf çekip üzerinde oynamalar yapılabiliyor. Taşınabilir müzik çalar özelliğine de sahip olan DSi’da müzik dinlemenin yanı sıra parçalara farklı efektler ekleyip, kendi remikslerinizi oluşturabilirsiniz. Yarnton, bu özelliklerin satışları olumlu yönde etkileyeceğini, ancak şirketin, DS Lite satış durumuna, pazardan gelecek talebe göre karar vereceğini belirtiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun