Donanim 31 MART 2009 / 10:04

Donanım bilişim de, yazılım ibrişim mi?

Seçim yatırımı olarak açıklanan teşvik paketlerinin bilişimi teğet geçtiğini BThaber’de yazmıştık. Bu manşet üzerine neler oldu neler…

Seçim yatırımı olarak açıklanan teşvik paketlerinin bilişimi teğet geçtiğini BThaber’de yazmıştık. Bu manşet üzerine neler oldu neler…

Küresel kriz, yerel yönetimimizi de vurdu ve birbiri ardına teşvik paketleri açıklanır oldu. BThaber’de yaptığımız haber üzerine Intel’den dostlarımız gazeteyi kapıp yetkililerle görüşmüşler ve teşvik paketine son anda “bilişim” de kalem olarak girmiş çok şükür.


 


Mobilya indirimi için o sektörün STK’larının yaptığı çabaları düşünüyorum da bizim sektörümüzde STK görevini BThaber ve Intel’in görmesi inanın çok garibime gidiyor. Varın görün bilişim STK’larının halini. Neyse bilişim STK’larının halini Bilişim Muhabirleri Derneği’nin ikinci başkanı olarak başka bir yazımda değerlendirmek üzere döneyim teşvik paketine.


 


 


Evet, paket açıklandı açıklanmasına da konu o kadar aceleye gelmiş ki bu teşviğin nereye ve nasıl olacağı konusunda çelişkili açıklamalar var. Milletvekillerimiz paketin eksik olduğunu iddia ederken donanım işindeki şirketler mutluluk naraları atıyor. Yazılım tarafındaki dostlarımız da tahmin edersiniz tam anlamıyla karaları bağlamış durumdalar.


 


Burada da defalarca yazdık, yine yazalım. Ey bizi yönetenler bilişim bilgisayar değildir. Bilişim donanım, yazılım, hizmetler ve telekomünikasyon alanlarıyla bir bütündür bölünemez. Ama siz bölmeye çalışıyorsunuz, lütfen dikkat!


 


İyi haftalar…

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun