Donanim 01 EKİM 2010 / 11:53

Domino's Pizza'nın internet siparişleri tavan yaptı

Restoran zincirinin toplam satışının yüzde 40'ı internet üzerinden yapılıyor.

Restoran zincirinin toplam satışının yüzde 40'ı internet üzerinden yapılıyor.


Pizza restoran zinciri Domino's Pizza, çevrimiçi satışlarının bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 20 arttığını açıkladı. Bu artışla ünlü pizzacının bir çeyrekte elde ettiği gelir 352,8 milyon avro (yaklaşık 670 milyon lira) oldu.

Domino's Pizza'nın açıklamalarına göre, tüm siparişlerin yüzde 40'ı artık çevrimiçi platformlardan geliyor. Ünlü pizzacı son yıllarda çevrimiçi satışa oldukça yoğunlaşmış durumda.

17'den fazla dijital perakende kanalından satışa başlayan Domino's Pizza, kısa mesaj servisleriyle de sipariş alıyor. Ayrıca Second Life oyununda da sanal bir mağazası bulunuyor.

Domino's Pizza'nın bu başarısının arkasında Mayıs ayında şirketten ayrılarak kendi işini yapmaya başlayan BT yöneticisi Jane Kimberlin'in olduğu söyleniyor. Bunun yanında yeni BT yöneticisi Colin Rees'in de bilgi ve tecrübesiyle Domino's'a hareket getireceği  düşünülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun