Donanim 18 ŞUBAT 2010 / 07:44

Doküman yönetimi pazarı büyüyor

"Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013" raporunda, pazarın 2013 yılında 45 milyar dolara ulaşacağı açıklandı.

"Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013" raporunda, pazarın 2013 yılında 45 milyar dolara ulaşacağı açıklandı.


Xerox, NelsonHall araştırma şirketi tarafından açıklanan raporda doküman hizmetleri pazarında lideri olarak gösterildi. "Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013" raporuyla, Xerox'un baskı hizmetleri ve doküman yönetiminde dış kaynak kullanımı konularındaki başarısı onaylandı.

İş süreçlerinin yönetimi konusunda uzman ve dış kaynak kullanımı ile ilgili özel araştırmalar yapan NelsonHall, ulusal ve global iş süreçleri yönetimi aktivitelerini takip ediyor. NelsonHall'ın hazırladığı doküman yönetimi hizmetleri raporu; baskı servisleri yönetimi, gelen belge hizmetleri, dışarıya giden belge ve dokümanlarla, dışarıya gönderilmek üzere basılan doküman hizmetlerini kapsıyor.

Xerox iş süreçleri ve doküman yönetiminde, şirketlere baskı yönetimi hizmetleri vermekle birlikte, baskı alt yapılarını optimize etmekte de yardımcı oluyor. Xerox'un geçtiğimiz aylarda dünyanın lider iş süreçleri yönetimi şirketi ACS'yi satın almasından sonra, dış kaynak hizmetlerinin kapsamı ve içeriğinin çok daha zenginleşmesi bekleniyor. ACS'nin Xerox'a katacağı yeni ürün, hizmet ve servislerle Xerox'un iş süreçleri ve doküman yönetimi pazarındaki payının da ciddi bir oranda artması bekleniyor.