Donanim 08 EYLÜL 2011 / 15:55

Doğrudan kafaya takılan 3D oynatıcı ile tanışın

Doğrudan kafaya takılan 3D oynatıcı ile tanışın

HD OLED panel ile donanmış dünyanın ilk 3D uyumlu başa takılan ekranı olan Sony Personal 3D Viewer, ikiz OLED ekrana ve 5.1 sanal surround ses teknolojisine sahip.Personal 3D Viewer, tüm bu özellikleriyle HD ve 3D olarak film seyretmek ve oyun oynamak için gerçek üç boyutlu bir yol sunuyor. OLED ekranı bulunan Personal 3D Viewer, 0.01 milisaniyelik tepki süresi veriyor.

0.7 inçlik (köşegen olarak 18.0mm) HD OLED paneli (1280x720) geliştirmek için OLED ekran ve yarı iletken silikon sürücü teknolojisini kullanan Sony, beyaz organik bir katman tabanının üzerine renkli bir filtre kaplamak için bir renk ayrımı tekniği kullanıyor.

Personal 3D Viewer, yatay izleme açısını 45 dereceye kadar genişletiyor. Bu sayede 20 metrelik izleme uzaklığında gerçek bir 750 inç’lik (19 metre) sinema ekranına benzer bir deneyim sunulabiliyor.

5.1’e benzer bir ses deneyimi sunuluyor

Personal 3D Viewer, Hollywood’un gişe rekoru kıran filmlerinde çalışan ses mühendislerinin geliştirdiği yüksek standartlara uymak için ‘Sanal Hoparlör Teknolojisi’ni kullanıyor. Bu teknoloji, çevrede hoparlörler varmış gibi bir izlenim yaratan bir ses alanı yaratıyor, 5.1 surround sese benzer bir deneyim sağlıyor. Sanal hoparlör teknolojisi sinema, oyun, müzik ve standart olmak üzere dört farklı surround ses modu sunuyor.

Sony Avrupa Ev Ses Video İş Birimi Genel Müdürü Anthony Koustelos, konuyla ilgili açıklama yaparken “Personal 3D Viewer, filmleri ve oyunları üç boyutlu olarak görmek için gerçekten yeni bir yoldur. Hedefimiz, sinema deneyimini üç boyutlu, kişisel bir kulaklık seti ile yeniden yaratmaktır. Personal 3D Viewer’ın sağlayabildiği sesin ve resmin netliği, sadece sizin için bir mini sinema yaratır” dedi.

Cihazın bu yıl Avrupa’da satışa sunulacağı ifade edildi. Fiyatınınsa 1000 avronun üzerinde olması bekleniyor.

IFA’da gerçekleştirilen röportajı videoda izleyebilisiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vd5ExrLqt6A[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun