Donanim 13 TEMMUZ 2010 / 13:32

Diyorlar ki "iPhone 4 almayın!"

Hazırlanan müşteri raporları da Apple'ın son telefonuna karşı çıkmaya başladı.

Hazırlanan müşteri raporları da Apple'ın son telefonuna karşı çıkmaya başladı.


iPhone 4 henüz piyasaya çıkmadan gündeme oturmuştu, o günden beri de neredeyse hiç gündemden düşmüyor. Akıllı telefon piyasaya çıkmadan önce barda unutulmasıyla haber oldu. Ardından Steve Jobs'ın tanıtımı ve piyasaya sürülmesiyle kırılan rekorlarla kendini gösterdi. Tüm bu gelişmelerin ardından cihazla ilgili sorunlar kullanıcı şikayetleriyle ortaya çıkmaya başladı.

Kullanıcılar önce ekranın sararmasıyla ilgili sorunla Apple'ın kapısını aşındırdı. Ardından algılayıcıdaki yakınlaşma problemi ve en çok üzerinde durulan iPhone 4'ün anten sorunu ortaya çıktı. Hatta anten sorunuyla ilgili Apple ve AT&T için "bilerek sorunlu cihazı piyasaya sürdüğü" gerekçesiyle dava açıldı.

Yaşananların ardından büyük kitleleri sadece bir elektronik cihaz uğruna peşinde koşturan Apple'a müşterilerin ilgisi azalmaya başladı. iPhone 4 kullanıcılar tarafından bünyesinde bulunan sorunlar nedeniyle tavsiye edilmeyen bir telefon haline geldi.

Müşteriler için hazırlanan raporlarda iPhone 4'ün anten probleminden söz ediliyor ve tavsiye edilemeyeceği vurgulanıyor. Ayrıca Anten problemi düzeltilince telefonun kullanılabilir olacağı da belirtiliyor.

Bu arada bazı dış kaynaklarda Apple'ın forumlardaki iPhone 4 tartışmalarındaki "kötü" konu başlıklarını kapatmaya çalıştığı da iddia ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun