Donanim 13 TEMMUZ 2010 / 13:32

Diyorlar ki "iPhone 4 almayın!"

Hazırlanan müşteri raporları da Apple'ın son telefonuna karşı çıkmaya başladı.

Hazırlanan müşteri raporları da Apple'ın son telefonuna karşı çıkmaya başladı.


iPhone 4 henüz piyasaya çıkmadan gündeme oturmuştu, o günden beri de neredeyse hiç gündemden düşmüyor. Akıllı telefon piyasaya çıkmadan önce barda unutulmasıyla haber oldu. Ardından Steve Jobs'ın tanıtımı ve piyasaya sürülmesiyle kırılan rekorlarla kendini gösterdi. Tüm bu gelişmelerin ardından cihazla ilgili sorunlar kullanıcı şikayetleriyle ortaya çıkmaya başladı.

Kullanıcılar önce ekranın sararmasıyla ilgili sorunla Apple'ın kapısını aşındırdı. Ardından algılayıcıdaki yakınlaşma problemi ve en çok üzerinde durulan iPhone 4'ün anten sorunu ortaya çıktı. Hatta anten sorunuyla ilgili Apple ve AT&T için "bilerek sorunlu cihazı piyasaya sürdüğü" gerekçesiyle dava açıldı.

Yaşananların ardından büyük kitleleri sadece bir elektronik cihaz uğruna peşinde koşturan Apple'a müşterilerin ilgisi azalmaya başladı. iPhone 4 kullanıcılar tarafından bünyesinde bulunan sorunlar nedeniyle tavsiye edilmeyen bir telefon haline geldi.

Müşteriler için hazırlanan raporlarda iPhone 4'ün anten probleminden söz ediliyor ve tavsiye edilemeyeceği vurgulanıyor. Ayrıca Anten problemi düzeltilince telefonun kullanılabilir olacağı da belirtiliyor.

Bu arada bazı dış kaynaklarda Apple'ın forumlardaki iPhone 4 tartışmalarındaki "kötü" konu başlıklarını kapatmaya çalıştığı da iddia ediliyor.