Donanim 17 MAYIS 2010 / 12:58

Direksiyonu hayal gücüne çevirin

Sony, yeni ModNation Racers oyunuyla direksiyonu hayal gücüne bırakmaya çağırıyor.

Sony, yeni ModNation Racers oyunuyla direksiyonu hayal gücüne bırakmaya çağırıyor.


Sony'nin PlayStation 3 ve PSP konsolu için "Oyna, geliştir, paylaş" sloganıyla piyasaya süreceği ModNation Racers, 20 Mayıs'ta oyunseverlerle buluşuyor. Oyuncular, bu eğlenceli yarış oyununda karakterini, araçlarını, hatta yarışacakları parkuru bile kendi başlarına oluşturabilecekler.

Oyun yarış pistini, pistin çevresindeki objeleri oyuncunun kendi istediği gibi tasarlamasına ve bu tasarımını PSN (PlayStation Network) üzerinden paylaşarak diğer yarışçılarla da paylaşmasına izin veriyor. Yaratıcılığı ve hayal gücünü körükleyen oyun, gerek bireysel, gerek arkadaşlarla veya tüm aile bir araya gelerek kolayca oynanabilen, eğlenceli bir deneyim sunuyor.

PlayStation 2010'a hızlı giriyor

PlayStation3 cephesindeki en son gelişmeleri paylaşan Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı, "FPS alanında en iddialı oyunumuz ve dev online aksiyon platformu olan MAG, sanal evcil hayvan oyunumuz EyePet, gerilim ve macera dolu interaktif oyunumuz Heavy Rain ve son olarak tüm dünyada kırdığı satış rekorları ile bir efsaneye dönüşen God of War 3, 2010 yılında kitlelerle buluşturduğumuz oyunlarımız oldu. 2010 yılı, oyun dünyasında büyük adımlar yılıdır ve Sony PlayStation olarak, daha pek çok sürpriz ile insanları şaşırtmaya, hayalleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz" dedi.

ModNation Racers'ın ise Sony'nin son dönemde sunduğu en eğlenceli oyunlardan biri olma potansiyeline sahip olduğunu dile getiren Özgür Kirazcı, "Sony'nin ‘oyna, geliştir, paylaş' sloganıyla geliştirdiği kullanıcıların kendi dünyalarını diledikleri gibi yaratmalarına ve diğer oyuncularla paylaşmalarına izin veren ilk oyun Little Big Planet idi. Şimdi de bu misyonu üstlenen ikinci oyunumuz ModNation Racers ile tüm karting ve PlayStation severlerin huzurundayız. ModNation Racers, karakterinizi, yarış aracınızı hatta kendi parkurunuzu bile kendiniz yaratarak, online platformda diğer oyuncularla paylaşabileceğiniz çılgın bir yarış deneyimi sunuyor. Biz de herkesi, direksiyonu hayal güçlerine bırakmaya davet ediyoruz" dedi.

ModNation Racers, PlayStation 3 ve PlayStation Portable platformları üzerinden kullanıcılarla buluşacak.

Aşağıdaki videoda oyunun tanıtım etkinliği sırasında görüşme fırsatı bulduğumuz Özgür Kirazcı'nın görüşlerini bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun