Donanim 02 NİSAN 2010 / 11:45

Dijital fotoğrafların kaybolma derdi bitiyor

Kaspersky, tüm kişisel bilgilerimizi antivirüs programlarını güncel tutarak koruyabileceğimizi ifade etti.

Kaspersky, tüm kişisel bilgilerimizi antivirüs programlarını güncel tutarak koruyabileceğimizi ifade etti.


Anılarımızı süsleyen fotoğraflar şimdi de bilgisayarlarda bulunan güvenlik açıklarından yararlanan siber korsanların tehdidi altında. Korsanlar, internet kullanıcı kimliğinin kime ait olduğuna bakmasızın, güvenlik açığı bulunan bilgisayarı ve kaynaklarını ele geçirmeyi amaçlıyor.

Bilgisayardaki uzantısı ne olursa olsun var olan tüm dosyaları virüsler yardımıyla ele geçirebilen korsanları, güncel antivirüs programlarıyla durdurulabiliyor. İşletim sistemlerinin güvenlik açıklarını kapatmak için geliştirilen yamaların indirilmesi uzun zaman alabiliyor. Bu sırada bilgisayarlar saldırılara karşı savunmasız kalırken, antivirüs programları olası saldırılara karşı tüm açıkları kapatabiliyor.

Kaspersky, güncel antivirüs programlarının, bilgisayar ağ geçidindeki açıkları saldırılara karşı anında kapatabildiğini, aynı zamanda epostalarla gelen virüs ve solucanlardan koruyabildiğini ifade ediyor. Ayrıca yeni nesil antivirüs yazılımları istenmeyen epostaları filtrelerken, çevrimiçi anlık mesajlaşmalarda da tam koruma sağlıyor. İnternette gezintideyken saldırı olduğunda sesli olarak uyarıyor ve bilgisayarınızın içinde bulunan değerli dosyaları dışarıdan gelecek tehlikelere karşı koruyor.

Virüslerden korunmak için öncelikle güvenilir olmayan sitelerden kaçınılmalı, bilgilerin bir yedeği alınmalı ve güncel kalabilecek, tam koruma sağlayan bir antivirüs programı yüklenmelidir. Ancak bu uygulamalar ile güvenle internette sörf yapılabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun