Donanim 27 OCAK 2009 / 05:10

Digitürküm benimmm…

Ülkemizi teğet geçen krizin etkilediği şirketlerden biri de Digitürk. Ancak şirketin başarısızlığının ardında krizden farklı sebepler de var.

Ülkemizi teğet geçen krizin etkilediği şirketlerden biri de Digitürk. Ancak şirketin başarısızlığının ardında krizden farklı sebepler de var.

Müşteri ilişkileri yönetim yani CRM kavramını tam oturtamayan şirketler ardı ardına başarısızlık bayraklarını açıyor maalesef. Bunlardan bir tanesi de Turkcell Süper Ligi’nin televizyon yayın haklarını elinde bulunduran Lig TV’nin de dâhil olduğu Digitürk. Şirket ilk kurulduğu yıllarda gösterdiği başarıyı günümüze taşımayı başaramadı maalesef. Bugün gelinen noktada ise her gün işten çıkarmalar, küçülme hatta batma dedikoduları…Elbette Digitürk, pek çok basın yayın kuruluşu gibi teğet geçen krizden hakkını aldı. Ancak bu sıkıntıların ardında başka dinamikler yattığını düşünüyorum. Beni yakından tanıyan okuyucularım bir sporsever ve iyi bir futbol izleyicisi olduğumu bilir. Buradan hareketle her Türk evladı gibi yayın haklarını kabullenerek gidemediğim maçları ben de Digitürk üzerinden izliyorum. Lig TV’nin yapması gereken çok önemli bir CRM var. Her hafta bir büyük klüp taraftarı, “hakkımız yendi, neden bunlar söylenmiyor” gibi serzenişlerde bulunur ve Lig TV yönetimi bu fevaranları Maraton programında Erman Toroğlu ve Şansal Büyüka aracılığıyla bir nebze de olsa bastırırdı.Ancak son haftalarda bu yapılmadı. Beşiktaş Jimnastik Klübü futbol takımı aleyhinde özellikle derbilerde yapılan hakem hataları Lig TV tarafından sümen altı edilmeye ve hatta Beşiktaş Klübü suçlu gösterilmeye çalışıldı. Ve işte ip burada koptu gitti. Bu taraflı yayıncılık ve doğrudan hedef gösterme üzerine Beşiktaş futbol takımına gönül veren binlerce kişi Digitürk aboneliklerini iptal ettirdi bir telefonla. Ne olduysa da bundan sonra oldu zaten, önce işte çıkarmalar sonra küçülmeler…Uzun lafın kısası kimseyi eleştirmek değil derdimiz ama yayıncıkla taraftarlık birbirine karışınca böyle kitle başarısızlığına mahkûm olunuyor. Umarın yayın haklarını bir sonraki dönemde satın alıp maçları yayınlayacak grup Digitürk ya da başkası bu hassas noktalara dikkat eder ve klüp tutmanın parti tutmak gibi bir şey olmadığını anlar.Tüm sporseverlere, sporla ve fairplay ile dolu bir hafta dilerim.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun