Donanim 17 EKİM 2009 / 06:25

Digital haberleşme sistemleri yaygınlaşıyor

Dünyada 15 yılı aşkın süredir kullanılan digital mobil haberleşme sistemlerinin Türkiye'de de kullanım sayısı gün geçtikçe artıyor.

Dünyada 15 yılı aşkın süredir kullanılan digital mobil haberleşme sistemlerinin Türkiye'de de kullanım sayısı gün geçtikçe artıyor.


Motorola Türkiye Distribütörü Novatel'in, başta acil durumlar olmak üzere kamu ve özel sektör tarafından öncelikle tercih edilen Digital Mobil Haberleşme Sistemleri TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Ankara tarafından da kullanılmaya başladı.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından 2010'da gerçekleşecek haberleşme ihalesi için tüm hazırlıklar devam ederken, değişim zamanının geldiğini fark eden bazı kamu ve özel sektör kuruluşları dijital sistemlere geçmeye başladı. Digital sistemler, maliyet avantajının yanı sıra her koşulda kesintisiz ve yüksek kalitede ses iletişimi, veri transferi, yazılı mesaj, yüksek güvenlikli görüşme, filo takibi gibi farklı özellikleriyle kullanıcılara büyük olanaklar sağlıyor. Son olarak bu sistemi seçen "TOBB" ise Ankara Söğütözü' ndeki yeni binasında kullanılmak üzere kurulan MOTOTRBO Profesyonel Telsiz Sistemlerini IP telefon santrali ile de entegre çalıştırarak ses ve veri haberleşmesini sağlayacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun